I Łódzki Bieg Niepodległości - w poniedziałek zapisy last minute

W poniedziałek o godzinie 20 rusza ostatnia tura zapisów na I Łódzki Bieg Niepodległości, który odbędzie się we wtorek 11 listopada o godzinie 11.00. Na liście startowej znajduje się blisko 600 nazwisk, a w poniedziałek organizatorzy przyjmą kolejne 111 osób.
Po raz pierwszy łodzianie, którzy chcieliby spędzić aktywnie Narodowe Święto Niepodległości, nie będą musieli wybrać się w tym celu do np. Warszawy. W porównaniu z biegiem w stolicy łódzka impreza będzie nieomal kameralna, jednak jak mówi Mariusz Kostrzewa z Klubu Sportowego Alaska, który jest organizatorem biegu:

- Nie zabraknie tu emocji. Chcemy zrobić bieg w klasycznym stylu, gdzie nacisk położymy na czystą sportową rywalizację. To jest nasz sposób, by uczcić Święto Niepodległości. Proponujemy wszystkim biegającym mieszkańcom Łodzi i okolic wizytę w parku im. Józefa Piłsudskiego, gdzie na szybkiej, 10-kilometrowej trasie będą mogli sprawdzić swoją formę na koniec sezonu bez potrzeby dojazdu do innego miasta.

Trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i prowadzi zarówno parkowymi alejkami, jak i ulicą Srebrzyńską.

- Mamy nadzieję, że część biegaczy zdecyduje się zabrać na nasze zawody swoje dzieci. Dla najmłodszych mamy bezpłatne biegi, w których wszyscy uczestnicy otrzymają upominki, a najszybsi pamiątkowe statuetki. Dzieci będą mogły rywalizować na dystansach od 150 (przedszkolaki), 300 (klasy 0-3) oraz 600 metrów (klasy 4-6 szkoły podstawowej) - zaprasza Mariusz Kostrzewa.

Zapisy uruchomione zostaną na stronie www.bieg11listopada.pl o godzinie 20.00.

Gazeta Wyborcza Łódź jest patronem medialnym Łódzkiego Biegu Niepodległości.