Już we wtorek - łódzki Bieg Niepodległości. Wygraj pakiet startowy!

I Łódzki Bieg Niepodległości wystartuje 11 listopada o godzinie 11 w parku im. Józefa Piłsudskiego w Łodzi. Na dystansie 10 kilometrów zmierzy się blisko 800 osób, które w sportowy sposób chcą uczcić Narodowe Święto Niepodległości.
Oprócz biegu głównego odbędą się też bezpłatne biegi dla dzieci oraz marsz nordic walking. Zawody swoim patronatem objęła Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

Po raz pierwszy łodzianie i mieszkańcy województwa nie będą musieli wybierać się do innych miast, by pobiec w Biegu Niepodległości. Wszystko to za sprawą Klubu Sportowego Alaska, który jest organizatorem łódzkiej edycji.

Zawodnicy do pokonania będą mieli dwie pętle po pięć kilometrów wokół Parku na Zdrowiu. Trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Przygotowania do zawodów trwają od kilku miesięcy, a finansowo zostały wsparte z budżetu miasta Łodzi w ramach konkursu Sportowa Łódź.

- Przed rozpoczęciem zapisów nie byliśmy pewni, czy zawody spotkają się z zainteresowaniem ze strony łodzian - mówi organizator Mariusz Kostrzewa z Klubu Sportowego Alaska. - Nasz Bieg Niepodległości jest o wiele skromniejszy niż ten w Warszawie. Tam odbędzie się już dwudziesta szósta jego edycja, u nas pierwsza, ale patrząc na zainteresowanie ze strony zawodników i kibiców, mamy nadzieję, że już na stałe wpiszemy się w biegowy kalendarz województwa łódzkiego. Bardzo dziękujemy Urzędowi Miasta Łodzi za wsparcie naszej inicjatywy. Dzięki temu możliwe było zorganizowanie wtorkowych zawodów - dodaje.

Oprócz biegu głównego swoje zawody będą mieli także trenujący nordic walking oraz uczniowie szkół podstawowych oraz przedszkolaki. Uczniowie zmierzą się na dystansach 300 i 600 metrów, a przedszkolaki do pokonania mieć będą metrów 150.

W biegu głównym prowadzone będą klasyfikacje kobiet i mężczyzn oraz dodatkowe dla żołnierzy (zarówno służby czynnej, jak i rezerwy) i mieszkańców Łodzi. Przy odbiorze numeru startowego żołnierze oraz weterani będą musieli okazać książeczkę wojskową, a w przypadku żołnierzy rezerwy zaświadczenie o odbyciu ćwiczeń rotacyjnych (ew. kontrakt).

Dla najszybszych przewidziane są nagrody w postaci bonów do sklepu sportowego oraz drobne upominki od partnerów imprezy.

Organizatorzy przypominają i proszą wszystkich uczestników biegu głównego, by pakiety startowe odbierać dzień wcześniej w biurze zawodów (budynek MOSiR przy ulicy Srebrzyńskiej 95).

Biuro będzie czynne dla biegaczy 10 listopada w godzinach 15.00-20.00 oraz 11 listopada w godzinach 7.30-8.30 (dla biegaczy z Łodzi) oraz 7.30-10.00 dla osób spoza Łodzi. Pakiety biegów dziecięcych można będzie odbierać pomiędzy 10.00-12.00, a nordic walking 7.30-9.45.

Marsz nordic walking odbędzie się o godzinie 10.15, a biegi dziecięce o godzinie 13.00. Start biegu głównego nastąpi o godzinie 11. Start i meta będą miały miejsce na głównej alejce parku im. Józefa Piłsudskiego łączącej Ogród Zoologiczny z Lunaparkiem w okolicach stawu.

Organizatorzy przypominają także o zmienionych trasach komunikacji miejskiej oraz o objazdach w czasie trwania biegu.

Wygraj pakiet startowy

Limit miejsc na łódzki Bieg Niepodległości został już dawno wyczerpany, ale... mamy do rozdania trzy pakiety startowe.

Rozlosujemy je wśród osób, które w piątek:

1) odnajdą

2) zalajkują

3) i skomentują

na naszym facebooku pierwszy film z naszego nowego cyklu "Pogoda dla biegaczy".