Sport.pl

Trasy biegowe w Łódzkiem już dostępne! Za nami cykl zawodów

Około 1,2 tys. osób wzięło udział w siedmiu imprezach organizowanych z okazji otwarcia nowych tras biegowych w województwie łódzkim. Teraz amatorzy biegania mogą swobodnie i bezpiecznie poruszać się po wyznaczonych szlakach
Specjalne trasy zostały wyznaczone w ośmiu miejscowościach województwa łódzkiego. Projekt powstał z inicjatywy urzędu marszałkowskiego, a wykonawcą została Akademia Sport i Zdrowie przy współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Łodzi.

W każdej z miejscowości powstały dwie trasy: krótsza (około 2-3 km) oraz zaawansowana (6-7 km). Wszystko po to, by każdy znalazł dla siebie odpowiedni dystans. - Dzięki temu biegacze, którzy po raz pierwszy znajdą się na danym terenie, mogą poruszać się w poczuciu bezpieczeństwa i pewności, że nie zabłądzą - mówi Robert Blesiński z Akademii Sport i Zdrowie.

Przy okazji otwarcia każdej z tras zorganizowano profesjonalne zawody, w których udział był bezpłatny. Na każdego chętnego czekała pamiątkowa koszulka, napoje oraz catering. Najlepsi zostali nagrodzeni pucharami. Łącznie we wszystkich biegach wzięło udział około 1,2 tys. osób. Co ciekawe, na starcie nie zabrakło też znanych osób. W Spale zawody wygrała dawna mistrzyni świata w Maratonie Wanda Panfil. Ponadto w biegach wzięli udział m.in. minister sportu Andrzej Biernat czy wicemistrz olimpijski w skoku wzwyż Artur Partyka.

- Stawiamy na bieganie, dlatego postanowiliśmy stworzyć ścieżki w oparciu o Lasy Państwowe i Parki Krajobrazowe. Wierzę w to, że wielu biegaczy będzie korzystało z tych specjalnych leśnych tras - mówi Marcin Młynarczyk z urzędu marszałkowskiego.

Teraz trasy są już oficjalnie dostępne dla każdego chętnego. Można je znaleźć w Grotnikach (Kąpielisko na Lindą), Załęczu Wielkim (Ośrodek "Nadwarciański Gród"), Skierniewicach (Stadion Widoku), Bronisławowie (Hotel Magellan), Spale (COS), Konstantynowie (Hotel Leszczyński), Łagiewnikach (Centrum Zarządzania Łódzkim Szlakiem Konnym) i Wiączyniu Dolnym (Centrum "Zbyszko"). - Za nami kilka miesięcy pracy związanej z projektem zakładającym utworzenie szesnastu tras biegowych w naszym województwie. W projekt zaangażowanych było bezpośrednio kilkanaście osób, którym chciałbym bardzo serdecznie podziękować. Biegaczom pokazaliśmy atrakcyjne miejsca naszego regionu, gdzie można bezpiecznie biegać, bo przecież wszystkie ścieżki zostały dokładnie oznaczone. Ważnym elementem tego przedsięwzięcia były eventy. Dzięki nim mogliśmy promować produkt, jakim bez wątpienia są teraz trasy biegowe w województwie - podsumował Robert Blesiński z Akademii Sport i Zdrowie.

Więcej o: