Halowe mistrzostwa Polski w Toruniu ostatnią szansą na lekkoatletyczne ME

W weekend odbędą się halowe mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. To ostatnia szansa, by wywalczyć minimum na mistrzostwa Europy w Pradze. Z łódzkich zawodników największe szanse na wyjazd do Czech ma Sylwester Bednarek z RKS Łódź.
LEKKA ATLETYKA. Do tej pory przepustkę na najważniejszą halową imprezę tego sezonu wywalczyli Adam Kszczot z RKS Łódź (bieg na 800 metrów) oraz Adrian Strzałkowski z MKS Aleksandrów Łódzki (skok w dal). Czołowi lekkoatleci AZS, czyli Teresa Dobija i Agata Bednarek, ostatnio przeszły operacje i będą przygotowywały się na sezon zawodów na otwartym stadionie. Szansę na wyjazd do Pragi ma jeszcze Sylwester Bednarek z RKS. Skoczek wzwyż do tej pory uzyskał wynik 2,25 m, a do minimum brakuje mu zaledwie trzech centymetrów. Rezultat 2,28 m będzie atakował w najbliższy weekend podczas mistrzostw Polski w Toruniu. Będzie też faworytem zawodów, bowiem inni czołowi skoczkowie odpuścili sezon halowy. - Sylwek ostatnio trenował z Wojtkiem Theinerem na obiektach AZS, czuje się dobrze i jest w bardzo dobrej formie. Wierzę, że uzyska minimum do Pragi - mówi Lech Leszczyński, wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Bednarek: - Jestem w stanie uzyskać wynik 2,28 m, choć trochę to nade mną ciąży. Przecież dobrze rozpocząłem sezon, trenowałem całą zimę. Chyba mam pewne braki w technice, bo motorycznie wszystko jest w porządku. Powinienem skakać na pułapie 2,30 m, a niestety mi nie wychodzi. Jestem jednak optymistycznie nastawiony, bo nie doskwierają mi poważniejsze kontuzje. Jeśli skoczę to upragnione 2,28 m, to da mi to też pewnie medal.

Faworytem biegu na 800 m będzie zaś Kszczot, który już po pierwszym halowym starcie w tym sezonie uzyskał minimum do Pragi. W Toruniu jak zawsze powalczy o złoty medal, a jego największym rywalem tradycyjnie będzie Marcin Lewandowski. Złoto powinien zdobyć także Strzałkowski, który podczas mityngu Copernicus Cup uzyskał najlepszy w tym roku w Polsce wynik 7,97 m. Tym bardziej że w zawodach nie wystartuje Tomasz Jaszczuk, inny z czołowych polskich skoczków w dal. - W Pradze mam zamiar skoczyć nawet w granicach 8,20 m - zapowiada Strzałkowski.

Zawody rozpoczną się w sobotę, a zakończą w niedzielę. Program minutowy można znaleźć na stronie www.pzla.pl.

Pełna lista zawodników z Łódzkiego na HMP:

60vm K: Karolina Zagajewska (AZS Łódź), 200vm K: Karolina Zagajewska (AZS Łódź), 400vm K: Aleksandra Gaworska (UKS 55 Łódź), Paulina Mamrot (UKS 55 Łódź), Justyna Saganiak (UKS 55 Łódź), Maria Wendler (UKS 55 Łódź), 800vm K: Sara Dominiak (AZS Łódź), skok w dal K: Natalia Chacińska (AZS Łódź), 60vm M: Michał Majchrzak (AZS Łódź), 200vm M: Paweł Chmiel (RKS Łódź), 400vm M: Grzegorz Sobiński (MKLA Łęczyca), 800vm M: Adam Kszczot (RKS Łódź), Marek Szymański (MKLA Łęczyca), 60 m ppł M: Mikołaj Justyński (AZS Łódź), Krystian Mużdżyński (UKS 55 Łódź), skok wzwyż M: Sylwester Bednarek (RKS Łódź), Maciej Kiendzierski (MKLA Łęczyca), skok w dal M: Adrian Strzałkowski (MKS Aleksandrów Łódzki), trójskok M: Bartosz Bonecki (AZS Łódź).