Bieg Piotrkowską Rossmann Run od A do Z. Start już w sobotę!

W sobotę już po raz trzynasty zawodnicy wezmą udział w Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run. To jedna z największych imprez biegowych nie tylko w Łodzi, ale i w całej Polsce.
A

Andel's Hotel. To tam będzie biuro zawodów w dniu biegu. Zawodnicy będą mogli odbierać pakiety startowe w godz. 14.30-17.30. Biuro będzie zlokalizowane około 300 metrów od startu, który zaplanowano na ul. Zachodniej przy Ogrodowej.

B

Biegi towarzyszące. W Mini Biegu Ulicą Piotrkowską weźmie udział aż tysiąc uczestników. Młodych biegaczy podzielono na kategorie wiekowe (od przedszkolaków do uczniów szkół ponadgimnazjalnych), a start zaplanowano przy Pasażu Schillera od godz. 10.

C

Charytatywnie. Bieg Ulicą Piotrkowską to także szansa na pomoc potrzebującym. W tym roku będzie można wspomóc fundację Gajusz. Przed biegiem zawodnicy będą mogli kupić specjalne frotki cegiełki, które przydadzą się do ocierania potu z czoła.

D

Deptak. W tym roku zawodnicy po raz pierwszy pobiegną po całej długości świeżo wyremontowanego deptaka na Piotrkowskiej. Tym samym zawody wrócą do swoich korzeni, a biegacze podczas startu będą mogli podziwiać jedną z najładniejszych ulic Łodzi.

E

Emocje. Bieganie potrafi być emocjonujące, nie tylko dla zawodników, ale również dla kibiców. Organizatorzy zapraszają na Piotrkowską wszystkich łodzian, którzy nie startują, ale chcą wspomóc biegaczy.

F

Frekwencja. W tym roku padnie kolejny rekord liczby uczestników w imprezie, łącznie we wszystkich biegach na starcie stawi się około 5,5 tysiąca zawodników.

G

Gwiazdy sportu. Bieg Ulicą Piotrkowską przyciąga do Łodzi także gwiazdy sportu. Co roku w zawodach startują Dorota i Mariusz Siudkowie, czyli olimpijczycy w jeździe figurowej na lodzie. W poprzednich edycjach można było także dostrzec Michała Bąkiewicza, byłego siatkarza, wicemistrza świata. W tym roku zaproszono m.in. Wandę Panfil, czyli mistrzynię świata w maratonie.

H

Hanna Zdanowska. Prezydent Łodzi po raz kolejny objęła honorowy patronat nad zawodami. - To impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz zawodów sportowych w naszym mieście i bardzo się cieszę, że z roku na rok ma większą rangę - mówi Zdanowska, która jednak nie daje się namówić na start.

I

Izotoniki. Uzupełnianie elektrolitów w czasie i po biegu jest bardzo ważne. Dlatego w pakiecie startowym zawodnicy znajdą butelkę izotonicznego napoju uznanej firmy Gatorade, która została partnerem biegu.

J

Joanna Jabłczyńska. Aktorka znana m.in. z serialu "Na Wspólnej" będzie specjalnym gościem biegu. Sama uprawia sport, bierze udział m.in. w zawodach triatlonowych.

W sobotę nie pobiegnie, ale będzie można ją spotkać podczas specjalnego pikniku na Rynku Staromiejskim.

K

Koszulka. Każdy, kto wystąpi w tegorocznym Biegu Piotrkowską, w pakiecie startowym znajdzie wyjątkową koszulkę firmy 4F. To uznana marka w Polsce, a podobną odzież nosili Polscy olimpijczycy podczas igrzysk w Londynie oraz reprezentacja Polski w lekkiej atletyce. Oczywiście na koszulce znajdzie się logo biegu oraz panorama ul. Piotrkowskiej.

L

Lotny finisz Rossmanna. Zawodnicy, którzy jako pierwsi miną linię na pierwszym kilometrze Biegu Piotrkowską, zostaną nagrodzeni specjalnymi zestawami kosmetyków. Warto więc szybko wystartować, by zdobyć kolejne upominki.

M

Medal. W tym roku krążek, który dostanie każdy biegacz na mecie, jest wyjątkowy. Został wykonany w technice 3D, a jego projektantem jest znany artysta plastyk Krzysztof Pabiańczyk. Organizatorzy są przekonani, że medale spodobają się uczestnikom i zajmą ważne miejsce w ich kolekcjach.

N

Nagrody. W Biegu Piotrkowską najlepsi powalczą nie tylko o puchary, ale i nagrody pieniężne. Zwycięzcy w kategorii open kobiet i mężczyzn zarobią po 1500 złotych. Następni zawodnicy na mecie otrzymają odpowiednio: 1000, 600, 300 i 200 złotych. Ponadto wyróżnieni zostaną biegacze w kategoriach branżowych: m.in. księża, dziennikarze, bankowcy, strażacy czy budowlańcy.

O

Obsada. Organizatorzy zadbali o to, by Bieg Ulicą Piotrkowską miał odpowiedni międzynarodowy poziom. O zwycięstwo powalczą więc zawodnicy z całego świata, m.in. z Kenii, Stanów Zjednoczonych, Korei Południowej, Rosji, Białorusi, Włoch czy Francji. W ubiegłym roku zawody wygrał Kenijczyk Joshu Munywo Maingi z czasem 0:30:03.

P

Pakiet startowy. Każdy uczestnik Biegu Ulicą Piotrkowską otrzyma bogaty pakiet startowy. Oprócz startowej koszulki zawodnicy znajdą w nim upominki od firmy Rossmann, a także napój izotoniczny, żele energetyczne i batony proteinowe, które pomogą zachować energię na całej długości trasy biegu.

R

Rossmann. Tytularny sponsor Biegu Piotrkowską. Firma wspiera zawody nie tylko finansowo, ale również wystawi swoją reprezentację. W Łodzi pobiegną nie tylko lokalni pracownicy, ale także przedstawiciele Rossmanna z głównej siedziby z Niemiec, jak również z Węgier czy z Czech.

S

Szczęśliwa trzynastka. Bieg Ulicą Piotrkowską odbywa się już od 13 lat. Na pomysł rozgrywania zawodów na reprezentatywnej ulicy Łodzi wpadli dziennikarze sportowi, a wśród nich Robert Blesiński, który organizuje zawody do dziś. Na początku była to skromna impreza, w której startowało najwyżej 300-500 osób.

T

Trasa. W tym roku biegacze pobiegną najpiękniejszymi zakątkami miasta. Zawodnicy po drodze będą mogli zobaczyć nie tylko odnowiony deptak, ale także dawną elektrociepłownię EC1, czyli kolejną ciekawą przestrzeń. - Nie wiem, czy zawodnicy nie będą się potykali o własne nogi, podziwiając piękne zakątki miasta - uśmiecha się Hanna Zdanowska, prezydent miasta.

U

Utrudnienia. Każdy bieg miejski łączy się z utrudnieniami ruchu. Ulice, po których pobiegną zawodnicy, będą nieprzejezdne w godz. 17.30-20.30. Organizatorzy apelują więc, by w przypadku podróży samochodem omijać centrum. Co ważne, na czas biegu przejezdna będzie al. Piłsudskiego na całej jej długości, czyli z Widzewa można prosto dojechać na Retkinię. Inne objazdy będą odpowiednio oznaczone.

W

Wczasy. Z okazji otwarcia tysięcznej drogerii Rossmann w Polsce sponsor tytularny biegu przygotował specjalną nagrodę dla tysięcznego biegacza na mecie. Zawodnik otrzyma wycieczkę zagraniczną wartą pięć tysięcy złotych. - Warto się więc trochę przygotować, ale trzeba też liczyć na szczęście - uśmiechają się przedstawiciele Rossmanna.

Z

Zabawa. O godz. 15 na Rynku Staromiejskim rozpocznie się piknik dla zawodników i kibiców. Odbędą się różne pokazy, a także spotkanie z aktorką Joanną Jabłczyńską oraz pokaz sztuki kulinarnej. Co godzina wydawane będą także pyszne makarony. Każdy chętny będzie mógł zmierzyć tkankę tłuszczową, a zawodnicy - wziąć udział w grupowej rozgrzewce przed biegiem.

XIII Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run

23 maja, godz. 18.30

dystans: 10 km

biuro zawodów: piątek: ul. Próchnika 1 (godz. 14-20), sobota: hotel Andel's, (godz. 14.30-17.30)

parkingi: przy Manufakturze (dla zawodników z naklejką na szybę) oraz na Zachodniej/Ogrodowej (godz. 14-22)

www.biegpiotrkowska.pl.