Złote Kolce. Adam Kszczot najlepszy na 600 metrów, Bednarek czwarty

Adam Kszczot z RKS Łódź wygrał wyścig na 600 metrów podczas mityngu Złote Kolce rozgrywanego w Ostrawie. W zawodach wziął udział także Sylwester Bednarek
Złote Kolce to jeden z najbardziej prestiżowych mityngów w Europie. Nic więc dziwnego, że organizatorzy co roku przyciągają największe gwiazdy lekkiej atletyki, w tym Usaina Bolta, najszybszego człowieka świata.

W mityngu wystartowali także Polacy. RKS Łódź reprezentowali Adam Kszczot (bieg na 600 metrów) oraz Sylwester Bednarek (skok wzwyż). Najlepszy polski 800-metrowiec wygrał wyścig na tym nietypowym dystansie z czasem 1:16.02 i wyprzedził Irlandczyka Marka Englisha (1:16.14) oraz Brytyjczyka Kyle'a Langforda (1:16.69). Co ciekawe, faworyt biegu David Rudisha (Kenia), zszedł z bieżni z powodu kontuzji po pokonaniu zaledwie 1/3 dystansu. Warto dodać, że czas Kszczota jest aktualnym rekordem mityngu.

Bednarek z kolei był czwarty w swojej konkurencji. Skoczek wzwyż RKS w swoim premierowym starcie w tym sezonie uzyskał taki sam wynik, jak zwycięzca Bogdan Bondarenko z Ukrainy (2,24 m). Ukrainiec poprzeczkę na tej wysokości pokonał w pierwszej próbie, a Polak w drugiej.

Kszczot w weekend wystartuje w zawodach Diamentowej Ligi w Eugene.