Sport.pl

Bieg Fabrykanta. Kolejne oficjalne mistrzostwa Polski w Łodzi

29 sierpnia w Łodzi odbędzie się piąta edycja Biegu Fabrykanta. Zawody tym razem będą wyjątkowe, bowiem Polski Związek Lekkiej Atletyki ustanowił imprezę mistrzostwami Polski kobiet w biegu ulicznym na dystansie 10 km.
Bieg Fabrykanta nazywany jest biegową historią Łodzi. Trasa zawodów prowadzi przez najładniejsze zakątki Księżego Młyna, czyli jednej z najładniejszych dzielnic miasta. Biegacze po drodze będą mijali m.in. lofty przy ul. Tymienieckiego, Pałac Herbsta, Białą Fabrykę Geyera i skansen na jej tyłach. Start i metę tradycyjnie zaplanowano na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, gdzie będzie znajdowało się centrum biegu.

Co więcej, Bieg Fabrykanta w tym roku tradycyjnie będzie mistrzostwami Polski prawników oraz radców prawnych. Organizatorzy cieszą się także, że zawody zostały włączone do cyklu biegów o Puchar Marszałka. Największym zaszczytem jest jednak przyznanie przez Polski Związek Lekkiej Atletyki organizacji mistrzostw Polski w biegu ulicznym na dystansie 10 km. - Wybór organizatora mistrzostw Polski nie był przypadkowy. Impreza organizowana w Łodzi jest coraz większa i stoi na wysokim poziomie organizacyjnym - potwierdza Piotr Długosielski, sekretarz generalny PZLA. - Widać również, że bieganie mocno się rozwija w tym regionie kraju, dodatkowym atutem jest lokalizacja w centrum Polski oraz termin Biegu Fabrykanta.

Warto przypomnieć, że będą to już drugie mistrzostwa Polski kobiet, jakie w tym roku odbywają się w Łodzi. Wcześniej podczas DOZ Maratonu Łódzkiego z PZU zawodniczki walczyły o medale na królewskim dystansie. Cieszy mnie fakt, że imprezy biegowe tak szybko się rozwijają w tym mieście. Pokazuje to Bieg Fabrykanta, który w ciągu ostatnich czterech lat stał się bardzo rozpoznawalną marką - dodaje Długosielski. - Przyznanie przez Polski Związek Lekkiej Atletyki Łodzi prawa do przeprowadzenia tej imprezy wiąże się z dużym zaufaniem, jakim władze związku obdarzyły organizatorów Biegu Fabrykanta. Na liście startowej V Biegu Fabrykanta znajduje się już ponad 1,5 tys. zawodników. Zapisy oraz więcej informacji na www.biegfabrykanta.pl.

Więcej o: