Adam Kszczot piąty w Diamentowej Lidze w Monako. Łodzianin blisko życiówki

Adam Kszczot z RKS Łódź zajął piąte miejsce w wyścigu na 800 metrów podczas kolejnego mityngu Diamentowej Ligi. Polak pobiegł najszybciej w tym sezonie
W związku ze zbliżającymi się mistrzostwami świata w Pekinie zawodnicy szlifują swoją formę. Dlatego w Monako pobiegła niemal cała światowa czołówka 800-metrowców. Kszczot na metę przybiegł piąty z czasem 1:43,45, co jest najlepszym wynikiem lekkoatlety Orlen Team w tym sezonie i tylko o 0,15 s gorzej od jego rekordu życiowego. Jeśli Kszczot już teraz biega tak szybko, na pewno trafi z formą na mistrzostwa świata.

Ostatecznie zawody wygrał Bośniak Amel Tuka, który czasem 1:42,51 ustanowił nowy rekord kraju, a także wyszedł na prowadzenie w tegorocznych tabelach. Drugi był Botswańczyk Nijel Amos (1:42,66), a trzeci zawodnik z Dżibuti Ayanleh Souleiman (1:42,97). Tuż za Kszczotem uplasował się Marcin Lewandowski (1:43,72).