Sport.pl

Bieg na 5 km. Gorąca odsłona Łódź City Trail

W poniedziałek o godzinie 19 w Parku im. Józefa Piłsudskiego odbędzie się jedyna letnia odsłona biegów Grand Prix Łódź City Trail. Zawodnicy biegu głównego do pokonania będą mieli 5-kilometrową trasę prowadzącą parkowymi alejkami. Łódzka edycja inauguruje cały cykl CityTrail on Tour, który obejmować będzie swoim zasięgiem aż dziesięć miast.
- Cieszę się, że zostaliśmy docenieni i to właśnie u nas rozpocznie się cały ten projekt - mówi Bartłomiej Sobecki, współorganizator Łódź City Trail. - Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tych zawodach. Chociaż to poniedziałek, a wiadomo, że poniedziałek to najgorszy dzień tygodnia, to mam nadzieję, że spotkamy się w parku na Zdrowiu.

Okazja do spotkania będzie tym większa, że oprócz biegu głównego na dystansie 5 kilometrów swoje zawody będą miały także dzieci oraz młodzież. Dla tych ostatnich przygotowano liczącą 2 kilometry trasę, a najmłodsi, czyli przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych, będą ścigać się ze sobą na dystansach od 300 do 1000 metrów.

- Szczególnie liczymy na przybycie rodziców z małymi dziećmi. Mamy dla nich specjalną kategorię wiekową od 0 do 5 lat, czyli dla najmłodszych. Nie będą w niej wyłaniani zwycięzcy, każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal i słodki upominek - opowiada Bartłomiej Sobecki. - Jest środek lata, park na Zdrowiu jest wspaniałym miejscem do rodzinnych spacerów, a nic tak nie buduje więzi jak wspólne spędzanie czasu z dziećmi. Biegi dziecięce rozpoczynają się o godzinie 17.30, więc po nich można jeszcze podejść pod zoo, gdzie tradycyjnie przed wejściem sprzedawana jest wata cukrowa. To taka moja podpowiedź dla rodziców chcących dodatkowo zmotywować swoje pociechy.

Dorosłych, oprócz waty cukrowej, może zmotywować m.in. pula nagród w letnim Grand Prix Łodzi City Trail. Na nagrody rzeczowe dla zwycięzców przewidziane jest sześć tysięcy złotych. Na mecie każdy z uczestników otrzyma medal, a najszybsi w klasyfikacji generalnej oraz kategoriach wiekowych wrócą do domów ze statuetkami.

- Jeśli ktoś akurat rozpoczyna urlop i nie ma jeszcze planów, a lubi biegać, to mamy dla niego ekstrapropozycję: zwiedzanie Polski wraz z City Trail. Każdy, kto ukończy wszystkie dziesięć biegów letniego cyklu, będzie miał szansę wylosowania zegarka biegowego z najwyższej półki - zachęca do udziału Bartłomiej.

Do zawodów zapisywać się można na stronie www.citytrail.pl. Koszt udziału to 25 złotych dla dorosłych oraz 5 złotych dla dzieci i młodzieży. Każdy kolejny bieg letniego cyklu kosztuje 12 złotych i 50 groszy. Zgłoszenia do biegu można dokonać również bezpośrednio w dniu biegu od godziny 16.30 w biurze zawodów (35 złotych), które znajdować się będzie w okolicy wejścia do parku przy ulicy Srebrzyńskiej i Perla.