Bieg Fabrykanta nie tylko dla dorosłych. Startują zapisy do biegów dziecięcych

Listy startowe piątej edycji Biegu Fabrykanta, który odbędzie się w ostatnią sobotę sierpnia, są już prawie pełne. Nie znaczy to jednak, że limit biegaczy jest już wyczerpany. Od piątku będzie można zapisywać dzieci do udziału w specjalnie przygotowanych dla nich biegach
W tegorocznej edycji imprezy najmłodsi uczestnicy rywalizować będą w czterech grupach wiekowych. Podczas V Biegu Fabrykanta na dzieci czeka kilka nowości.

- Chcemy, żeby młodzi biegacze startujący w biegu głównym poczuli się jak dorośli, dlatego też w tym roku wprowadzamy dla nich elektroniczny pomiar czasu - mówi Bartłomiej Sobecki organizator Fabrykanta. - Wiemy też, jaką frajdą dla dzieci są medale, z jaką dumą noszą na szyi te otrzymane od taty lub mamy, a teraz będą mieli okazję z dumą nosić własne.

Do biegów dziecięcych będzie można się zgłaszać poprzez formularz dostępny na stronie www.biegfabrykanta.pl od godziny 20 w najbliższy piątek. W każdej z czterech kategorii wiekowych będzie obowiązywał limit 50 zawodników.

Organizatorzy przygotowali cztery różne biegi młodych fabrykantów. Najmłodsi, rocznik 2009-2015, do pokonania będą mieli 150 metrów. Dzieci w wieku 7-9 lat ścigać się będą na 500 metrów, uczniowie klas 4-6 na 1000, a gimnazjaliści (roczniki 2000-2002) na 2000 metrów.

Na mecie każdy z uczestników otrzyma słodki upominek oraz pamiątkowy medal. Opłata za udział w zawodach wynosi 7 złotych.

Biegi dziecięce rozpoczną się o godzinie 15. Start i meta wyznaczone zostaną na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przy ul. Tymienieckiego 22/24.

Partnerami biegów dziecięcych są Vera Sport Kids oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi. Szczegółowe informacje dotyczące Biegu Fabrykanta dostępne są na stronie www.biegfabrykanta.pl.