V Bieg Fabrykanta. Monika Kaczmarek: "Poziom będzie bardzo wysoki"

Łodzianka Monika Kaczmarek będzie chciała powalczyć o jak najlepszy wynik podczas V Biegu Fabrykanta. Zawody będą jednocześnie mistrzostwami Polski kobiet na 10 km
Kaczmarek jest najlepszą łódzką biegaczką. Nic więc dziwnego, że pokładane są w niej duże nadzieje na dobry wynik. O zwycięstwo nie będzie jednak łatwo. - Bieg ma rangę mistrzostw Polski, więc wiele zawodniczek szykowało formę specjalnie na tę okazję. Moje ostatnie przygotowania również były podporządkowane tej imprezie, dlatego jestem dobrej myśli. Mój cel to, przede wszystkim, uzyskanie dobrego czasu - mówi biegaczka. - Bieg Fabrykanta to pierwsze zawody, w których wystartuję w tym sezonie, dlatego moja dyspozycja pozostaje dużą niewiadomą.

Co ciekawe, Kaczmarek propaguje bieganie w firmie Accenture Łódź Delivery Center, w której na co dzień pracuje. - Mogę powiedzieć, że na nowo zdefiniowałam pojęcie pracy w biegu - śmieje się. - I przy okazji staram się zarazić moim entuzjazmem innych. Praca moich kolegów programistów wykonywana jest w pozycji siedzącej i właśnie dlatego wiele osób powinno zadbać o zdrowy tryb życia. Ważne jest to, że firma oferuje wiele możliwość rozwoju nie tylko zawodowego, ale również poprzez sport.

I dodaje: - To prawda, w ostatnich latach bieganie stało się modne. Oczywiście jest to pozytywne zjawisko, szczególnie, gdy można swoją pasją cieszyć się z innymi osobami. Bieganie daje nam okazję, by poznać się bliżej i zbudować nowe relacje. Tym bardziej cieszy, że coraz więcej firm decyduje się zaangażować w sport.

Cały wywiad na www.biegfabrykanta.pl.