Sport.pl

Karolina Nadolska powalczy o kwalifikację olimpijską podczas DOZ Maratonu Łódzkiego z PZU?

Karolina Nadolska wraca do sportu po przerwie spowodowanej ciążą. Biegaczka, która bardziej znana jest pod nazwiskiem Jarzyńska, w przyszłym sezonie chce wywalczyć przepustkę na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. Niewykluczone, że minimum wywalczy podczas DOZ Maratonu Łódzkiego z PZU
Nadolska rozpoczęła już treningi po urodzeniu córeczki, której ojcem jest Zbigniew Nadolski, jej trener. - Początki były naprawdę trudne, miałam nogi ciężkie jak z ołowiu. Teraz jest już o wiele lepiej. Jednostki treningowe są bardziej wymagające, tygodniowy kilometraż wynosi około 120 km - mówi biegaczka. - Oczywiście, trening musiał zostać dostosowany do nowych warunków. Mam na pewno mniej czasu na odpoczynek i regenerację. Nie można też zapomnieć o wyjątkowej roli mojego męża i trenera, który bardzo odciąża mnie w obowiązkach młodej mamy.

Celem zawodniczki jest awans na igrzyska w Rio de Janeiro. - Zrobię wszystko, żeby tam pojechać - mówi Nadolska. - Pierwsza próba kwalifikacji nastąpi na początku 2016 roku w Japonii, gdzie zawsze dobrze mi się biegało. Jeśli tam się nie uda, wystartuję w kwietniowym DOZ Maratonie Łódzkim z PZU, którego jestem ambasadorką.

Więcej o: