Sport.pl

Daj piątaka na dzieciaka, czyli Bałuty Run po raz drugi

Druga edycja charytatywnego biegu Daj Piątaka na dzieciaka wystartuje w sobotę o godzinie 17 sprzed biura Fundacji Kolorowy Świat przy ulicy Żabiej 10/12. Zawodnicy do pokonania będą mieli atestowaną pięciokilometrową trasę poprowadzoną ulicami Bałut
Na liście startowej jest w chwili obecnej blisko 300 zawodników. W związku z charytatywnym profilem biegu dochód ze sprzedaży pakietów startowych zostanie przeznaczony na wybudowanie placu zabaw dla dzieci cierpiących na dziecięce porażenie mózgowe.

- Nasi podopieczni tak jak wszystkie dzieci chcą się bawić, jednak by było to możliwe, cały plac musi zostać specjalnie przygotowany - opowiada Katarzyna Przybył z Fundacji Kolorowy Świat, koordynatorka biegu. - Potrzebne są między innymi specjalne huśtawki i karuzele, na które można wjechać wózkiem. Są to produkowane na zamówienie sprzęty, stąd ich cena znacznie odbiega od tradycyjnych - dodaje pani Katarzyna.

Pierwsza edycja Bałuty Run odbyła się, by uczcić zmianę siedziby. Zainteresowanie biegiem przerosło oczekiwania organizatorów.

- Olbrzymie zaskoczenie, że na nieznany bieg przyszło ponad 260 osób - wspomina Katarzyna Przybył. - Dzięki temu udało nam się zebrać pieniądze na zakup sprzętów rehabilitacyjnych, które od roku służą naszym maluchom. Kupiliśmy między innymi niezwykle cenny dla naszych podopiecznych sprzęt do terapii SI, czyli Integracji Sensorycznej.

Powodzenie imprezy zainspirowało organizatorów do przeprowadzenia kolejnej edycji. Tym razem bieg poprowadzony będzie pętlą po bałuckich ulicach: m.in. Łagiewnicką, Franciszkańską, Górniczą, Staszica, Organizacji WiN.

Osoby, które nie będą mogły pobiec w biegu głównym, a chcą pomóc Fundacji, mogą wziąć udział w Off Bałuty Run.

Idea jest prosta - wystarczy w zakładce "O biegu" stronie www.dajpiataka.com.pl wybrać Off Bałuty, opłacić pakiet startowy midi lub maxi i w sobotę przebiec 5 kilometrów. Osoby w ten sposób wspierające Fundację otrzymają specjalne certyfikaty bałuckiego cwaniaka, a w pakiecie maxi także pamiątkową koszulkę.

Ci, którzy chcieliby pobiec w biegu głównym, mają taką szansę, gdyż do startu będzie można zapisać się także w sobotę w godzinach 14-16.30 w biurze zawodów, które mieścić się będzie w siedzibie Fundacji. Koszt wpisowego to 50 złotych, a dla grup pięcioosobowych 45.

Na mecie na uczestników czekać będą wyjątkowe medale. Na każdym z nich kolorowe odciski swoich palców zostawili podopieczni Fundacji. - Nie ma na pewno dwóch identycznych i każdy z nich będzie miał wspaniałą pamiątkę po naszym biegu. Dlatego raz jeszcze serdecznie na nasz bieg zapraszam w imieniu Fundacji i naszych podopiecznych - mówi Katarzyna Przybył.