Weekend pod znakiem szybkich biegów - parkrun, Łowicz i Kleszczów

Przed nami kolejny wrześniowy weekend, w trakcie którego miłośnicy biegania nie będą mogli narzekać na nudę. Imprez będzie co prawda mniej niż w ubiegłym tygodniu, ale jak pokazują listy startowe, cieszą się one dużym powodzeniem wśród mieszkańców naszego województwa.
Parkrun Łódź

W tym tygodniu parkrun odbędzie się pod hasłem "Biegnę po wynik" i ma na celu propagowanie badań kontrolnych wśród biegaczy. Na uczestników czekać będą opaski biegowe.

Parkrun jak co sobotę odbędzie się o godzinie 9 rano w parku im. ks. J. Poniatowskiego w Łodzi. Udział w biegu jest darmowy, wymagana jest tylko uprzednia rejestracja na stronie www.parkrun.pl/rejestracja. By zostać sklasyfikowanym, należy na parkrunie pojawić się z wydrukowanym kodem uczestnika nadanym w trakcie rejestracji.

XXXIV Łowicki Półmaraton Jesieni

Łowicki Półmaraton Jesieni to jedna z najstarszych imprez sportowych w Polsce. Odbywa się ona już od trzydziestu trzech lat. W niedzielę o godzinie 11.15 po raz trzydziesty czwarty zawodnicy przebiegną ulicami Łowicza.

Półmaraton będzie siódmym biegiem w cyklu Biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego. Organizatorami zawodów są Łowicki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz ZHP Chorągiew Łódzka Hufiec Łowicz.

Impreza jest bardzo dobrze przyjmowana przez mieszkańców Łowicza szczególnie po zeszłorocznej zmianie trasy, która teraz przebiega przez centrum miasta. Dzięki temu uczestnicy półmaratonu mogą zobaczyć najpiękniejsze miejsca Łowicza: między innymi unikatowy trójkątny Nowy Rynek czy też przepiękną starówkę z bazyliką katedralną.

Trasa posiada atest PZLA. By osiągnąć dystans półmaratonu, czyli 21,098 kilometra, biegacze pokonają łącznie cztery pętle ulicami miasta.

Wszyscy uczestnicy na mecie otrzymają pamiątkowy medal, a najszybsi w poszczególnych kategoriach puchary oraz okolicznościowe dyplomy.

Biuro zawodów mieścić się będzie w budynku Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łowiczu przy ulicy Jana Pawła II 3. Są jeszcze wolne miejsca, wysokość wpisowego w dniu zawodów wynosi 90 złotych. Z opłaty zwolnione są osoby powyżej 65. roku życia.

III Kleszczów na Piątkę

Bieg w Kleszczowie ze względu na praktycznie płaską trasę uznawany jest za jeden z najszybszych w naszym województwie, stąd rosnąca co roku frekwencja.

W trzeciej, tegorocznej odsłonie zanosi się na kolejny rekord liczby uczestników. Na liście startowej jest blisko 370 osób, które w niedzielne przedpołudnie wyruszą na 5-kilometrową trasę wokół Kleszczowa.

Start biegu Kleszczów na Piątkę nastąpi o godzinie 12 na terenie stadionu LKS Omega Kleszczów. Trasa posiada atest PZLA. Zapisy do biegu możliwe są w dniu zawodów do godziny 11.15. Opłata startowa wynosi 50 złotych.

Na mecie każdy z uczestników otrzyma medal, a zwycięzcy w poszczególnych kategoriach puchary lub statuetki.

Transmisja wideo z meczu Widzewa z GKS Bełchatów w niedzielę na lodz.wyborcza.pl