Milena Grabska-Grzegorczyk i Agata Matejczuk na podium mistrzostw Polski w biegu 24-godzinnym!

Bardzo dobrze spisały się zawodniczki z województwa łódzkiego podczas mistrzostw Polski w biegu 24-godzinnym, które odbyły się w weekend w Łysych. Milena Grabska-Grzegorczyk z UKS Azymut Pabianice wywalczyła srebrny, a Agata Matejczuk z KS Alaska Łódź brązowy medal
Grabska-Grzegorczyk w 24 godziny przebiegła aż 209,711 km (7. miejsce wśród kobiet i mężczyzn). Z kolei Matejczuk pokonała 189,646 km, co dało jej trzecie miejsce w klasyfikacji kobiet (17. miejsce w klasyfikacji generalnej). Lepsza od zawodniczek spod Łodzi okazała się jedynie Patrycja Bereznowska z AZS AWF Katowice (238,197 km).

Warto przypomnieć, że Matejczuk wiosną startowała w mistrzostwach Europy oraz mistrzostwach świata w Turynie, gdzie wywalczyła odpowiednio srebrny i brązowy medal w klasyfikacji drużynowej jako reprezentantka Polski. Nic więc dziwnego, że zawodniczka mieszkająca w Różycach obok Parzęczewa była jedną z głównych faworytek do zwycięstwa podczas imprezy w Łysych.