Ultra Kamieńsk i Łagiewniki - biegowy weekend w województwie

W najbliższy weekend na miłośników biegania czekają cztery, bardzo się od siebie różniące imprezy w województwie łódzkim. Ciekawe propozycje dla siebie znajdą zarówno fani biegania po parku lub lesie, ale i osoby, dla których im trasa trudniejsza, tym lepiej.
Weekend w sobotę rozpocznie darmowy parkrun w parku im. ks. J. Poniatowskiego. Start punktualnie o godzinie 9 rano. Do pokonania będzie pięć kilometrów parkowymi alejkami.

Jest to już 171. parkrun w naszym mieście. By wziąć w nim udział, wystarczy zarejestrować się na stronie parkrun.pl/rejestracja i wydrukować kod uczestnika, który jest wymagany, jeśli chcemy pojawić się na liście z wynikami.

Prześcignąć raka - bieg w Lesie Łagiewnickim

Akcja ma na celu popularyzację aktywności fizycznej w województwie łódzkim i szerzenie wiedzy na temat profilaktyki walki z chorobami nowotworowymi. Współorganizatorem biegu jest Szpital im. Kopernika w Łodzi.

Zawodnicy do pokonania będą mieli trasę o długości około 5,4 km prowadzącą leśnymi duktami. Osoby, które nie czują się na siłach, by przebiec cały dystans, mogą wziąć udział w marszu na 1,5 km. Start biegu o godzinie 11, a marszu o 10.50.

Uroczystego otwarcia biegu i przemarszu dokonają: marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień oraz dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. M. Kopernika w Łodzi Wojciech Szrajber.

Zapisy odbywają się za pośrednictwem strony www.biegilodzkie.pl. Ze względu na ograniczoną liczbę uczestników (limit 300 osób, obecnie zapisanych jest ponad 200 osób) zapisy będą trwały do piątku do godziny 18. Wpisowe wynosi 20 zł. Udział w marszu jest bezpłatny.

Każdy uczestnik otrzyma pamiątkową koszulkę. Biegacze do domu wrócą z pamiątkowymi medalami i dyplomami. Dla zwycięzców przewidziane są puchary oraz nagrody niespodzianki. Po biegu organizatorzy zapraszają wszystkich uczestników na integrację i regenerację przy grillu.

Ultra Kamieńsk - 25 lub 50 kilometrów

Ultra Kamieńsk - pierwszy górski bieg ultra w centralnej Polsce odbędzie się w niedzielę o godzinie 9.30.

Trasa Ultra Kamieńsk została wyznaczona na terenach góry Kamieńsk, której wysokość wynosi 386 m n.p.m. Jest to najwyższe wzniesienie w środkowej Polsce.

Uczestnicy, którzy zdecydują się na start na dystansie 25 kilometrów, do pokonania będą mieli jedną pętlę z licznymi zbiegami.

- Cieszymy się, że pomysł na organizację biegu na górze Kamieńsk spotkał się z tak pozytywnym odzewem w środowisku biegowym. Mamy nadzieję, ze trasa przygotowana przez nas będzie dla zawodników zarówno trudna, jak i ciekawa - mówi Bartłomiej Sobecki, organizator biegu.

Do startu można zapisywać się także w dniu zawodów. Koszt wpisowego to 80 złotych.

Na mecie na uczestników czekać będą okolicznościowe medale. Za miejsca I - III w kategorii generalnej kobiet i mężczyzn przewidziano puchary oraz nagrody rzeczowe.