Sport.pl

Nowa edycja CITY TRAIL w Łodzi! Pierwszy bieg 8 listopada

Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to ogólnopolskie zawody przełajowe na dystansie 5 km, które odbywają się w okresie jesienno-zimowym w 10 lokalizacjach w całej Polsce. Tegoroczna edycja rozpoczęła się 13 września w Bydgoszczy. Pierwszy bieg w Łodzi odbędzie się 8 listopada. Elektroniczne zapisy trwają do końca dnia w czwartek, 5 listopada.
Edycja 2015/2016 będzie drugą pod nazwą CITY TRAIL w Łodzi, jednak przełajowy cykl - Grand Prix Łodzi w Biegach Przełajowych - miał swój początek już w 2010 roku. Zawody odbywają się w Parku 3 Maja, start i meta są zlokalizowane na Stadionie Łodzianka. Cykl składa się z sześciu biegów na dystansie 5 km. Aby zostać sklasyfikowanym, zdobyć pamiątkowy medal i walczyć o nagrody - trzeba pobiec co najmniej cztery razy.

Zapisy

Do biegów można zapisać się w dwojaki sposób: rejestrując się na stronie http://citytrail.pl/login i płacąc za pomocą elektronicznego systemu - pojedynczy start to 15 zł, karnet 6 biegów w jednym mieście - to koszt 60 zł lub dokonując zapisu w biurze zawodów w dniu imprezy - wtedy koszt jednego startu to 20 zł. Zapisy na stronie internetowej do pierwszego biegu zostaną zamknięte w czwartek, 5 listopada o godz. 23:59.

Kalendarz cyklu

Pierwszy bieg w Łodzi odbędzie się 8 listopada. Terminy kolejnych to: 6 grudnia, 3 stycznia, 24 stycznia, 14 lutego i 6 marca. Po zawodach każdy zawodnik będzie mógł posilić się w bufecie, gdzie będą czekać woda, izotonik, herbata, słodki poczęstunek oraz przekąska w postaci wafli ryżowych. Nowością będą masaże na mecie. Start biegu głównego odbędzie się o 11:00. Biuro zawodów ruszy o 8:30. Od 9:30 będą trwały zawody dla dzieci i młodzieży.

Biegi dla dzieci i młodzieży

W ramach każdej imprezy odbędą się także zawody dla dzieci i młodzieży - CITY TRAIL Junior - na dystansach od 300m do 2km. Zapisy dla młodych sportowców odbywają się na stronie www.citytrail.pl (rejestracji dokonuje rodzic lub opiekun) oraz w dniu imprezy w biurze zawodów. Opłata startowa za pojedynczy bieg to symboliczne 2 zł, uiszczane w dniu biegu, z których 1 zł pokrywa koszty organizacyjne, a druga złotówka jest przeznaczana na cele charytatywne. Nowością w cyklu są karnety - można zapisać dziecko na cały sezon z góry - wtedy opłata za 6 biegów to 10 zł, które wpłaca się za pomocą płatności elektronicznych. - W tym sezonie postanowiliśmy wspierać potrzebujące dzieci, stąd połowa wpisowego będzie przeznaczana na konkretny cel - będziemy go podawać przed rozpoczęciem danej kolejki zawodów. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by wrzucić do skarbonki więcej niż 2 zł - cała nadwyżka będzie przekazana dzieciom - podkreśla Piotr Książkiewicz, organizator zawodów. W pierwszej kolejce opłata wpisowa będzie przeznaczona na leczenie 3-letniej Antosi Ćwikły z Nakła, chorej na nietypowe zapalenie mózgu - zespół Rasmussena.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.citytrail.pl.