Cykl biegów Łódź City Trail rusza w tę niedzielę

Ponad 400 osób zadeklarowało chęć wystartowania w rozpoczynającej się w niedzielę drugiej edycji Łódź City Trail. Podobnie jak rok temu zawodnicy rywalizować będą na dystansie 5 kilometrów.
Trasa prowadzić będzie przez dwa parki: 3 Maja oraz Baden-Powella. Start w niedzielę o godzinie 11:00 na stadionie Łodzianki.

Tak samo jak w pierwszej edycji zawodnicy do pokonania będą mieli jedno duże okrążenie wokół parków. Oficjalny adres biura zawodów to ulica Małachowskiego 5/7.

Zawody odbywać się będą raz w miesiącu - wyjątkowy będzie styczeń, gdzie rozegrane zostaną dwa biegi w dniach 3 i 24 stycznia.

- Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników biegania z Łodzi i okolic - mówi Bartłomiej Sobecki, dyrektor Łódź City Trail. - Cykl zawodów w Parku 3 Maja to doskonała okazja do regularnego sprawdzenia swojej formy przez jesień i zimę. W tym roku udało nam się opracować dużo bardziej atrakcyjny harmonogram biegów niż w ubiegłym sezonie - będą one regularniej rozłożone w czasie.

Niedzielne zawody to także okazja do rodzinnej wizyty w parku.

- Przygotowaliśmy także specjalną ofertę dla biegających najmłodszych. Przed każdym z biegów dla dorosłych odbędą się zawody dla dzieci w ramach City Trail Junior. Do pokonania będzie dystans od 300 metrów (roczniki 2008-2015) przez 600 (2006-2007), kilometr (2003-2005), aż do 2 kilometrów (2000-2002). Opłata za udział dzieci to 2 złote za jeden bieg, można jednak wykupić karnet na wszystkie biegi w wysokości 10 złotych. Na zakończenie cyklu, zarówno dzieci jak i dorośli którzy ukończą przynajmniej cztery biegi otrzymają pamiątkowy medal, a najszybsi mogą liczyć na nagrody rzeczowe lub bony towarowe od naszych sponsorów - opowiada Bartłomiej Sobecki.

Do biegów można zapisać się na dwa sposoby: rejestrując się na stronie www.citytrail.pl i płacąc za pomocą elektronicznego systemu. Pojedynczy start to koszt 15 złotych, karnet 6 biegów w jednym mieście - kosztuje 60 złotych. Zapisy w biurze zawodów w dniu imprezy to już wydatek 20 złotych.

Harmonogram Łódź City Trail: 8 listopada, 6 grudnia, 3 i 24 stycznia, 14 lutego oraz 6 marca. Wszystkie biegi rozpoczynają się o godzinie 11:00, a biegi dziecięce o godzinie 9:30.