DOZ Maraton Łódź z PZU 2016 srebrnym biegiem IAAF

DOZ Maraton Łódź z PZU w 2016 roku ponownie zostanie wpisany do kalendarza IAAF jako impreza biegowa ze srebrnym certyfikatem - IAAF Silver Label Road Race. Łódzki maraton jest pierwszą, jedną z dwóch imprez biegowych w Polsce z takim wyróżnieniem. Na liście startowej jest już ponad 1800 biegaczy.
- To dla nas ogromny zaszczyt i duże wyróżnienie. Drugi rok z rzędu znaleźliśmy się w wąskim gronie biegów wyróżnionych przez Międzynarodową Federację Lekkoatletyczną certyfikatem Silver Label Road Race. Na dzień dzisiejszy, srebrną odznakę z podpisem prezydenta IAAF i legendarnego lekkoatlety Sebastiana Coe, otrzymało tylko 11 maratonów na całym świecie - mówi Michał Drelich, dyrektor DOZ Maratonu Łódź z PZU.

Przyznanie DOZ Maratonowi Łódź z PZU prestiżowej odznaki IAAF Silver Label Road Race stawia łódzki bieg w elicie światowych maratonów. Odznaka jest przyznawana w oparciu o ostre kryteria, a jej otrzymanie jest potwierdzeniem bardzo wysokich standardów organizacyjnych.

W ciągu sześciu tygodni od uruchomienia zapisów, na liście startowej DOZ Maratonu Łódź z PZU i biegów towarzyszących jest już blisko 2000 zawodników. Maratończycy w swoich pakietach startowych znajdą m.in. plecak, techniczną koszulkę i czapeczkę, a całość łącznie z numerem startowym można zamówić bezpośrednio do domu.

Zgłoszenia do maratonu i biegów towarzyszących (bieg na dystansie 10 km, Kids Run, Bieg Śniadaniowy) są przyjmowane za pośrednictwem strony internetowej www.lodzmaraton.pl. DOZ Maraton Łódź z PZU wraz z imprezami towarzyszącymi odbędzie się w dniach 15-17 kwietnia 2016 roku.