Mikołajkowy bieg CITY TRAIL już 6 grudnia w Łodzi

Ogólnopolski cykl biegów przełajowych Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden rozpoczął się w tym sezonie w Łodzi w pierwszy weekend listopada. Kolejny bieg odbędzie się w najbliższą niedzielę - 6 grudnia. Cały czas jest jeszcze szansa na wykupienie karnetu obejmującego wszystkie zawody w edycji - trzeba się jednak zapisać przez internet najpóźniej do końca dnia w czwartek, 3 grudnia
Rejestracji do biegu można dokonać w dwojaki sposób: zapisując się na stronie http://citytrail.pl/login i płacąc za pomocą elektronicznego systemu - pojedynczy start to 15 zł, karnet aktualnie obejmujący 5 biegów w jednym mieście - to koszt 60 zł lub dokonując zapisu w biurze zawodów w dniu imprezy - wtedy koszt jednego startu to 20 zł (nie ma możliwości wykupienia karnetu w biurze zawodów). Zapisy na stronie internetowej zostaną zamknięte w czwartek, 3 grudnia o godz. 23:59.

Cykl CITY TRAIL jest obecny w Łodzi od 2014 roku. Wcześniej zawody odbywały się pod nazwą Grand Prix Łodzi w Biegach Przełajowych. Od początku zawodnicy startują na dystansie 5km. Aktualnie biegi są rozgrywane w Parku 3 Maja (start i meta są zlokalizowane na stadionie Łodzianka). W sezonie jest sześć biegów, a żeby otrzymać pamiątkowy medal i walczyć o nagrody trzeba pobiec co najmniej w czterech. Co ważne w zawodach nie ma limitu czasu, a to oznacza, że wystartować może każdy - nawet początkujący biegacz.

W ramach imprezy organizowane są także zawody dla dzieci i młodzieży - CITY TRAIL Junior - na dystansach od 300m do 2km. Zapisy dla młodych sportowców odbywają się na stronie www.citytrail.pl (rejestracji dokonuje rodzic lub opiekun) oraz w dniu imprezy w biurze zawodów. Opłata startowa za pojedynczy bieg to symboliczne 2 zł, uiszczane w dniu biegu, z których 1 zł pokrywa koszty organizacyjne, a druga złotówka jest przeznaczana na cele charytatywne.

Każda impreza rozpoczyna się o godz. 8:30, kiedy rusza biuro zawodów. Bieg główny startuje zawsze o 11:00, a zawody dla dzieci trwają od 9:30.

W listopadowych zawodach wystartowało 358 osób oraz 96 dzieci. W biegu głównym zwyciężyli: Monika Kaczmarek oraz Tomasz Osmulski. Wynik Moniki to 17:39, a Tomasza - 16:16.

Terminy kolejnych imprez CITY TRAIL w Łodzi : 3 stycznia, 24 stycznia, 14 lutego, 6 marca.

Na mapie Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden 2015/2016 jest 11 miast: Bydgoszcz, Gdańsk i Gdynia (które tworzą Grand Prix Trójmiasto CITY TRAIL), Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. Patronat nad imprezą objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Biegi dla dzieci i młodzieży wspiera Rzecznik Praw Dziecka - Marek Michalak. Współorganizatorem łódzkiego cyklu jest firma InessSport, a lokalnym Partnerem - MOSiR Łódź.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.citytrail.pl . Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.