Znamy trasę DOZ Maratonu Łódzkiego z PZU 2016. Bez Maratońskiej!

Organizatorzy DOZ Maratonu Łódzkiego z PZU ogłosili trasę przyszłorocznego biegu. Zawody odbędą się 17 kwietnia
W przyszłym roku trasa imprezy znów ulegnie zmianom. W przyszłym roku maratończycy wyruszą spod Atlas Areny, a metę biegu tradycyjnie zaplanowano w samej hali przy efektownym oświetleniu. Po raz pierwszy zawodnicy zahaczą też o centrum Retkini. - Przyszłoroczna trasa jest naprawdę ekscytująca - zapewnia Michał Drelich, dyrektor zawodów. - Pobiegniemy też obok Pałacu Poznańskiego, pomnika Tadeusza Kościuszki na Placu Wolności, ławeczce Tuwima na Piotrkowskiej i zrewitalizowanych budynkach po fabrykach na Księżym Młynie. Będzie też możliwość zobaczenia EC1, która jest częścią nowego centrum Łodzi.

Jeśli chodzi o start, to szefowie biegu chcieli przybliżyć start do mety. - Będziemy świadkami widowiskowego startu, bo tym razem zawodnicy startujący na 10 km pobiegną w przeciwnym kierunku do maratończyków - dodaje Drelich.

Trasa maratonu rozpocznie się przy Atlas Arenie, a dalej zawodnicy pobiegną ulicami Bandurskiego, Kościuszki, Zachodnią, SMugową, Źródłową, Północną, Piotrkowską, Tuwima, Nowe Centrum Łodzi, Przędzalnianą, Nawrot, znów Piotrkowską, al. Piłsudskiego, znów do Przędzalnianej, Tymienickiego, Brzeźną, Wólczańską, Radwańską, al. Politechniki, Obywatelską, Wieniawskiego, znów Obywatelską i Waltera-Janke do Wyszyńskiego, Popiełuszki, znów Bandurskiego, Krzemieniecką, Krakowską, Biegunową, al. Unii Lubelskiej, Konstantynowską i znów Krzemieniecką do Atlas Areny. - Obiecaliśmy, że szósty maraton będzie prowadził po odnowionych drogach Łodzi. Wywiązaliśmy się, bo będzie sporo nowych lub wyremontowanych fragmentów miasta - mówi Tomasz Trela, wiceprezydent miasta.

Jeśli chodzi o trasę na 10 km, to wystartuje spod Atlas Areny, a następnie biegacze pobiegną ul. Bandurskiego, Wyszyńskiego, Krzemieniecką, Krakowską, Biegunową, al. Unii, Konstantynowską do Atlas Areny. - Trasy będą płaskie i szybkie, dlatego to świetna okazja do bicia swoich rekordów życiowych - podkreśla Drelich.

Warto przypomnieć, że DOZ Maraton Łódzki z PZU po raz kolejny będzie oficjalnym mistrzostwami Polski w maratonie kobiet. - W tym roku odnieśliśmy sukces, dlatego zostaliśmy znów wyróżnieni - cieszy się Trela. - Aktualnie mamy zapisanych 2,6 tys. uczestników. Mamy nadzieję, że będziemy maratonem z najlepszą frekwencją we wszystkich biegach. Zapraszam wszystkich do Łodzi na biegowy weekend!

Imprezy związane z DOZ Maratonem Łódzkim z PZU odbędą się w dniach 15-17 kwietnia. Sam maraton zaplanowano na niedzielę.

TOP 9 biegów w województwie łódzkim [RANKING]