Biegiem w Nowy Rok, czyli nudno nie będzie

Aż cztery imprezy biegowe czekają na mieszkańców Łodzi w pierwszy długi weekend 2016 roku. Okazja do spalenia poświątecznych kalorii będzie praktycznie codziennie przez najbliższe cztery dni.
XXXI Bieg Sylwestrowy w Arturówku

Rozpocznie on długi weekend już w czwartek o godzinie 11:30. Ponad 1000 zawodników wystartuje na dystansie 10 kilometrów, trasa prowadzić będzie Lasem Łagiewnickim.

Tradycyjnie można spodziewać się, że duża część biegaczy zdecyduje się wystartować w przebraniach karnawałowych. Niestety limit miejsc został już wyczerpany, a ci, którzy mimo wszystko chcieliby pobiec mogą wziąć w nim udział jedynie w roli kibiców.

Przed biegiem głównym odbędą się krótsze biegi dla młodzieży oraz dla zaproszonych VIPów.

parkrun Łódź

Bezpłatne zawody na dystansie 5 kilometrów rozgrywane są od ponad 3 lat w Parku im. ks. J. Poniatowskiego w Łodzi w każdą sobotę o godzinie 9:00.

By zacząć biegać w parkrun należy zarejestrować się na stronie www.parkrun.pl/rejestracja wydrukować otrzymany tam kod uczestnika i przyjść z nim do parku. Nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja na poszczególne zawody.

Dla osób regularnie biorących udział w parkrun organizatorzy przygotowali pamiątkowe koszulki. By je otrzymać wystarczy ukończyć 10 (w przypadku juniorów do 18 roku życia) lub 50 biegów.

Zbiórka o godzinie 8:45 w okolicy parkingu przy ulicy Inżynierskiej.

II Noworoczny Bieg pod Gwiazdami

To najmłodsza impreza biegowa, która odbędzie się ten weekend. Jej nazwa nawiązuje do tego, iż cała trasa prowadzić będzie pod świąteczną iluminacją ulicy Piotrkowskiej. Start o godzinie 18:00. Zbiórka o 17:30 na terenie Off Piotrkowska przy sklepie biegowym Trucht.

Uczestnicy do pokonania będą mieli około 5 kilometrów ulicą Piotrkowską od napisu #KochamŁódź (róg Mickiewicza i Piotrkowskiej) aż po Plac Wolności. Pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki odbędzie się przerwa, w trakcie której zawodnicy będą mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia oraz złożyć życzenia z okazji rozpoczynającego się 2016 roku.

Amatorzy ścigania się mogą poczuć się lekko zawiedzeni ponieważ impreza ma charakter integracyjny, a w regulaminie biegu znajduje się zapis mówiący o zakazie wyprzedzania w trakcie całego biegu. Na mecie odbędzie się konkurs na najpiękniej pokolorowany numer startowy.

Po zakończeniu biegu na uczestników czekać będzie gorąca herbata i być może spontaniczna impreza integracyjna w jednym z pobliskich lokali.

Udział w II Noworocznym biegu pod gwiazdami jest bezpłatny. Numer startowy należy pobrać ze strony www.biegampolodzi.pl/ii-noworoczny-bieg-pod-gwiazdami a następnie wydrukować i pokolorować.

Łódź City Trail

W niedzielę o godzinie 11:00 wystartuje trzecia odsłona Łódź City Trail w Parku im. 3 Maja.

Cały cykl składa się z sześciu biegów. Zawodnicy rywalizują ze sobą na dystansie 5 kilometrów. Biegając gromadzi się punkty, kto zbierze ich najmniej - zwycięża. By zostać sklasyfikowanym oraz otrzymać pamiątkowy medal należy ukończyć przynajmniej cztery z sześciu biegów.

Do zawodów można zapisywać do 1 stycznia online na stronie citytrail.pl, po tym terminie możliwe są zgłoszenia w biurze zawodów (budynek Stadionu Łodzianka w Parku im. 3 Maja) - koszt wpisowego to 20 złotych.