ŁKS. Łodzianie pobiegli ku pamięci Żołnierzy Wyklętych

Ponad 500 osób wzięło udział w drugim łódzkim Biegu Tropem Wilczym ku pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tradycyjnie najszybszy okazał się Tomasz Osmulski z RKS Łódź
Co prawda w Polsce zawody organizowane były już po raz czwarty, ale łodzianie mieli okazję uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych w sportowy sposób po raz drugi. W tym roku bieg cieszył się ogromną popularnością. Limit 500 miejsc został osiągnięty w kilka tygodni po rozpoczęciu zapisów. Biegacze mieli do wyboru dwa dystanse: 1963 m, czyli dystans symbolizujący rok śmierci ostatniego z Wyklętych lub 5 km.

W pakietach startowych biegacze znaleźli okolicznościowe koszulki z podobiznami najbardziej znanych żołnierzy. Ponadto do numeru startowego dodano m.in. specjalną biało-czerwoną opaskę, w której większość uczestników zdecydowało się pobiec. Bieg główny na terenie parku na Zdrowiu rozpoczął się o godz. 12, a poprzedziły go dwie zwrotki hymnu narodowego. Następnie zawodnicy wyruszyli na trasę, a tradycyjnie już pierwszy na mecie zameldował się Tomasz Osmulski. Lekkoatleta RKS Łódź dystans 5 km pokonał w 17:09 min. Z kolei najszybszą kobietą okazała się Monika Szczepaniak. Ona z kolei na pokonanie trasy potrzebowała 21 minut i 16 sekund. Po zawodach wszyscy otrzymali okolicznościowe medale i mogli spróbować prawdziwej żołnierskiej grochówki.

Najważniejsza była jednak pamięć o Wyklętych. Impreza, którą organizowało stowarzyszenie kibiców ŁKS, zakończyła się dużym sukcesem. Kolejna impreza za rok.