Bieg po babeczki oraz finał City Trail - biegamy!

W pierwszy weekend marca wybór imprez biegowych będzie dość skromny
Do wyboru będą tylko dwa wydarzenia. Pierwszym będzie poranny sobotni parkrun w Parku im. ks. J. Poniatowskiego, a drugim ostatni z tegorocznego cyklu bieg Łódź City Trail, który odbędzie się w niedzielę w Parku im. 3 maja o godzinie 11:00.

W tym tygodniu parkrun Łódź odbędzie się jako IV Międzynarodowy bieg po babeczki. Skąd taka nazwa? Chodzi o uczczenie zbliżającego się Dnia Kobiet oraz promocję biegania wśród kobiet, które ciągle stanowią mniej niż połowę uczestników każdych zawodów.

Akcję wymyśliła blisko trzy lata temu Anna Wypłosz - stała uczestniczka parkrun. Z okazji Biegu po babeczki Anna upiekła ponad setkę muffinek. Każda z babeczek była opatrzona numerem seryjnym, a zawodnicy na mecie dostawali ciasteczko właśnie z numerem pozycji, na której ukończyli bieg.

Pomysł się przyjął i w następnych latach do Anny dołączyli kolejni parkrunowicze, którzy w drugiej i trzeciej edycji biegu pomogli pomysłodawczyni akcji dzięki czemu na mecie można było zobaczyć stół zastawiony słodkościami.

W tym roku IV Bieg po babeczki odbędzie się jak zwykle w ramach parkrun. Start w sobotę o godzinie 9:00 w Parku Poniatowskiego. Organizatorzy jak co roku zapraszają do przyniesienia własnoręcznie upieczonych babeczek.

Finał Łódź City Trail już w niedzielę

To już ostatnia odsłona zimowego cyklu Łódź City Trail, zawodnicy mają za sobą pięć startów z sześciu zaplanowanych. Ostatni bieg odbędzie się niedzielę o godzinie 11:00 w Parku im. 3 Maja.

Szósty, ostatni bieg, nie oznacza pożegnania z cyklem. Wszyscy zawodnicy, którzy ukończą co najmniej cztery biegi spotkają się raz jeszcze. Tym razem podczas oficjalnej uroczystości rozdania nagród i medali, która odbędzie się 17 marca o godzinie 18:00 w Hali MOSIR w Parku 3 Maja.

Rywalizacja o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej mężczyzn jest już rozstrzygnięta. Zwyciężył Tomasz Osmulski (RKS Łódź) który wygrał trzy biegi z czterech i raz był drugi. O drugie miejsce walczą jeszcze Grzegorz Petrusiewicz i Błażej Skowroński, którzy do tej pory zgromadzili dokładnie taką samą liczbę punktów (o kolejności decyduje ilość punktów - kto ma ich mniej wygrywa).

W rywalizacji najlepszych kobiet pewna zwycięstwa jest po raz kolejny Monika Kaczmarek, która wygrała w bieżącej edycji cztery biegi czyli wszystkie, w których brała udział. Drugie miejsce zajmuje aktualnie Dominika Wiecha, a trzecie Magdalena Pierzchała, ale duże szanse na podium mają nadal Sylwia Ślęzak i Zuzanna Mokros. Obie zawodniczki startowały jak dotąd trzy razy, zatem aby zostały sklasyfikowane muszą pobiec w niedzielnych zawodach.

Do listy startowej będzie można dopisać się również w dniu zawodów. Koszt udziału w biegu to 20 zł. Podobnie, jak podczas wszystkich poprzednich imprez, w ramach niedzielnych zawodów odbędą się biegi dla dzieci i młodzieży tzw. City Trail Junior. Najmłodsi rywalizować będą na dystansach od 300 metrów do 2 kilometrów. Opłata za udział dzieci w biegach wynosi 2 złote (płatne w dniu biegu). Połowa z tej kwoty jest przekazywana na cele charytatywne.