Sport.pl

Adam Kszczot rozpoczyna kolejny etap przygotowań do igrzysk olimpijskich

Adam Kszczot, biegacz RKS Łódź na 800 metrów, rozpoczął kolejny etap przygotowań do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro
Sezon halowy Kszczot potraktował treningowo. Wystartował w pięciu mityngach i wszystkie wygrał. Nie zdecydował się jednak na wyjazd na halowe mistrzostwa Polski, a następnie świata. - Przez to skróci się czas przygotowań do sezonu letniego, więc nie ma to większego sensu - mówił.

Po wyczeprujących startach zawodnik RKS dostał trochę wolnego, na odpoczynek. Biegacz wyjechał z żoną na wakacje, a po powrocie rozpoczął kolejny etap przygotowań do igrzysk olimpijskich. Kszczot na 20 marca miał zaplanowany wylot do Albuquerque, gdzie będzie odbywał kolejne treningi. Po miesiącu spędzonym w Stanach Zjednoczonych Kszczot wróci do kraju i pojedzie na kolejne zgrupowanie, tym razem do Zakopanego. Następnie czekają go starty kontrolne, wśród których mogą znaleźć się mistrzostwa Europy. Przypomnijmy, że dwa lata temu w Zurychu łodzianin wywalczył złoto, więc w Holandii będzie bronił trofeum.

Najważniejszym startem będą wspomniane igrzyska w Rio. Finał biegu na 800 m zaplanowany jest na 15 sierpnia.

Więcej o: