Sezon biegowy zaczyna się w półmaratonem w Pabianicach

W niedzielę szósty Pabianicki Półmaraton zainauguruje Cyklu Biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego.
Zanosi się na rekord frekwencji, bowiem zarejestrowało się już ponad 1400 uczestników, a w dniu zawodów zawsze zapisuje się jeszcze kilkadziesiąt osób.

Półmaraton w Pabianicach zadebiutował sześć lat temu za sprawą Łukasza Ścibuta, zawodowego żołnierza i zapalonego biegacza, prezesa Fundacji Wszystko Gra - Pabianice. - Nasz bieg jest dwa tygodnie przed łódzkim maratonem, więc może być ostatnim ważnym testem przed królewskim dystansem. A na dodatek mamy szybką trasę, która w całości prowadzi po asfalcie. Nie bez znaczenia jest też atrakcyjny pakiet startowy - zachęca Ścibut. Na mecie każdy dostanie pamiątkowy medal, będzie można zjeść kawałek trzymetrowego chleba ze smalcem. Zawodnicy otrzymają też domowy obiad i pączki.

Półmaraton zacznie się o godz. 11, ale wielu zawodników do Pabianic wybiera się już rano, by zdążyć na kolejną edycję biegu na szpilkach (o godz. 10). Do startu dopuszczone zostaną panie, których szpilki będą miały przynajmniej 7 centymetrów wysokości. Nagrodą za zwycięstwo w tych zawodach jest - oczywiście - bon do sklepu z obuwiem.

Ci, którzy mieliby problem z pokonaniem półmaratonu, będą mogli spróbować swoich sił w biegu na 5 km. W tym roku zainteresowanie było tak wielkie, że limit miejsc został wyczerpany na tydzień przed końcem zapisów.

Organizatorzy zachęcają do odbioru pakietów startowych już w sobotę w godzinach 17-20. Biuro zawodów mieścić się będzie na terenie MOSiR przy ulicy Grota-Roweckiego 3. W niedzielę biuro czynne będzie od 7 do 10.