Sport.pl

DOZ Maraton Łódź z PZU znów rekordowy. Pod wieloma względami

W niedzielę już po raz szósty odbędzie się DOZ Maraton Łódź z PZU. I po raz kolejny będzie wyjątkowy
Cała impreza tak naprawdę potrwa od piątku do niedzieli, ale to ostatniego dnia biegacze wystartują na dystansach 42 km 195 m oraz 10 km. Przez cały weekend w Atlas Arenie będzie się jednak odbywał piknik Dbam o Zdrowie, podczas którego nie zabraknie atrakcji, a także możliwości bezpłatnych badań.

Jeśli chodzi o sprawy sportowe, to Michał Drelich, dyrektor zawodów, podkreśla, że będzie to wyjątkowy maraton. - Łącznie wystartuje blisko 7,5 tys. uczestników z różnych stron świata, co jest absolutnym rekordem - mówi. - Będziemy mieli ponad 2 tys. maratończyków, najwięcej w historii, a także ponad 3 tys. uczestników biegu towarzyszącego. Do tego dochodzą dzieci i młodzież, którzy również będą mieli swoje konkurencje. Po raz kolejny mamy certyfikat IAAF, który przyznany został tylko kilkunastu biegom na całym świecie. Tego nie da się kupić.

Co więcej, po raz drugi z rzędu łódzki maraton będzie oficjalnymi mistrzostwami Polski na królewskim dystansie. - To znaczy, że mamy wysokie standardy - kontynuuje Drelich.

Podczas wspomnianego już pikniku Dbam o Zdrowie będzie można na żywo zobaczyć, jak tańczy Agnieszka Kaczorowska, uczestniczka "Tańca z Gwiazdami". Ponadto zaproszono gwiazdy sportu. - Na trasie zobaczymy Annę Rogowską - cieszy się Drelich. - Liczymy więc na kibiców. Mamy więcej punktów kibicowania, więc kto nie trafi na metę do Atlas Areny, może wspierać biegaczy na trasie. Przez sześć godzin maratonu po ulicach będzie jeździł także londyński piętrowy autobus, z którego będziemy rozdawać gadżety do kibicowania. To wszystko spowoduje, że trasa ożyje.

Początek niedzielnego maratonu o godz. 9. Wstęp na piknik Dbam o Zdrowie do Atlas Areny jest wolny.Więcej o: