Sport.pl

Znamy datę DOZ Maratonu Łódź z PZU w 2017 roku

Wiemy już, kiedy dokładnie odbędzie się przyszłoroczna edycja DOZ Maratonu Łódź z PZU
Tegoroczna impreza odbyła się w miniony weekend (15-17 kwietnia). Od piątku do niedzieli w Atlas Arenie oraz jej okolicach odbywały się targi biegowe oraz piknik Dbam o Zdrowie. Ostatniego dnia na ulice miasta wybiegli maratończycy oraz uczestnicy wyścigu na 10 km. W sobotę zaś na stadionie ŁKS rywalizowały dzieci. Łącznie w imprezie wzięło udział około 6 tys. miłośników biegania.

Wiadomo też, że maraton odbędzie się w Łodzi także w przyszłym roku. Znamy już konkretną datę imprezy. Siódmą edycję DOZ Maratonu Łódź z PZU zaplanowano na 21-23 kwietnia. - Jesteśmy pełni entuzjazmu po zakończonym kilka dni temu maratonie. Dociera do nas mnóstwo pozytywnych komentarzy od biegaczy, kibiców i mieszkańców Łodzi - mówi Michał Drelich, dyrektor zawodów. - Nie stajemy w miejscu i zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby przyszłoroczny maraton był jeszcze lepszy. Właśnie rozpoczęliśmy do niego przygotowania.

Warto przypomnieć, że DOZ Maraton Łódź z PZU, jako pierwsza impreza biegowa w Polsce posiada pięciogwiazdkowy certyfikat European Athletics oraz, jako jedna z niewielu na świecie, odznakę IAAF Silver Label Road Races, gwarantującą wysoki poziom organizacyjny i sportowy.

Więcej o: