Artur Kozłowski wygrał Orlen Warsaw Marathon. Pojedzie do Rio?

Artur Kozłowski, biegacz MULKS MOS Sieradz wygrał Orlen Warsaw Marathon, który był oficjalnymi mistrzostwami Polski na królewskim dystansie. Co więcej, zawodnik prawie wywalczył minimum na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro
To mała niespodzianka, bowiem nominalnym dystansem Kozłowskiego jest 10 km. Zawodnik z Sieradza w Warszawie pobiegł jednak w maratonie i zaprezentował się świetnie. Przez cały bieg plasował się w pierwszej dziesiątce, a jeszcze lepszy w jego wykonaniu był finisz. Na ostatnich kilometrach Kozłowski przyspieszył, wyprzedził swoich rywali i wyszedł na prowadzenie. Na metę wbiegł samotnie, zostawiając w tyle m.in. najbardziej znanego polskiego maratończyka Henryka Szosta (2:12:42) oraz Kenijczyka Charlesa Munyeki (2:12:56). Tym samym Kozłowski wygrał największe zawody w Polsce, a przy okazji zdobył mistrzostwo kraju.

Wynik 2:11:57 niestety nie pozwoli zawodnikowi z Sieradza na wyjazd na igrzyska olimpijskie. Minimum, by pojechać do Brazylii, wynosiło 2:11:30. Ostatecznie kadrę wybierze jednak Polski Związek Lekkiej Atletyki, więc jego szanse nie są jeszcze stracone. Tym bardziej, że do tej pory minima uzyskali jedynie Szost i Yared Shegumo. Dlatego Kozłowski, jako mistrz Polski będzie proponowany do wyjazdu jako trzeci.