Intensywny weekend biegowy w Łódzkiem

Wiosna w pełni stąd też coraz więcej propozycji ciekawych biegów w Łodzi i regionie. W tym tygodniu można wystartować aż w pięciu imprezach. Dystanse zróżnicowane: od pięciu przez dziesięć aż po tyle na ile sił wystarczy
parkrun Łódź

Jak co tydzień od ponad 200 sobót wystartuje w Parku im. ks. J. Poniatowskiego w Łodzi o godzinie 9:00 rano. Zawodnicy do pokonania będą mieli dwie pętle wokół parku - razem pięć kilometrów.

Parkrun jest bezpłatny, wystarczy zarejestrować się na stronie parkrun.pl i przyjść z wydrukowanym kodem uczestnika. Organizatorzy zapewniają elektroniczny pomiar czasu, a dla biegających regularnie przewidziano pamiątkowe koszulki techniczne.

Łódź Park Tour

Od zawodów na terenie Starych Bałut rozpoczyna się wiosenno-letnia edycja Łódź Park Tour czyli biegu na orientację rozgrywanego w mieście.

Pierwsze z czterech zawodów odbędą się w niedzielę o godzinie 11:00. Biegacze szukać będą punktów kontrolnych ukrytych na terenie Starych Bałut, a dokładnie w kwadracie ulic Franciszkańskiej, Wojska Polskiego, Obrońców Westerplatte oraz Generała Michała Tokarzewskiego.

W biegu na orientację zawodnicy mają za zadanie jak najszybciej odnaleźć określoną liczbę punktów kontrolnych. Kolejni poszukiwacze startują co minutę, zwycięży ten kto pierwszy obiegnie wszystkie punkty kontrolne w ustalonej kolejności. O ilości punktów kontrolnych decyduje kategoria, w której startuje zawodnik. W najłatwiejszej z nich pomiędzy punktami jest około 2 kilometrów w linii prostej, a w najtrudniejszej około 6.

Zapisać można się w sobotę w biurze zawodów, które mieścić się będzie w Gimnazjum numer 14, Aleja Dywizji 16/18 w Łodzi. Koszt wpisowego to 20 złotych.

II Cross Towarzyski w Sieradzu

Propozycja dla osób, które lubią biegi długie. Tutaj nie ma limitu kilometrów. Zawodnicy biegać będą po około 2-kilometrowej pętli w Parku Miejskim im. Adama Mickiewicza w Sieradzu. Start w niedzielę o godzinie 11:00, a zakończenie o 17:00.

Zwycięzcą zostanie ta osoba, która pokona jak największa ilość kilometrów w ciągu sześciu godzin. Każdy biegacz może w dowolnym momencie trwania zawodów wraz z końcem danego okrążenia opuścić trasę i w dowolnym momencie na nią wrócić by kontynuować bieg. Każde zejście z trasy i powrót na nią muszą być odnotowane u organizatorów na linii startu/mety wraz z podaniem ilości pokonanych do tego czasu kilometrów i rund.

Sześć pierwszych kobiet i sześciu pierwszych mężczyzn oraz trzy najlepsze kobiety i mężczyźni Ziemi Sieradzkiej otrzymają pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe. 20 pierwszych uczestników, którzy pokonają 26 km (13 okrążeń) wróci do domu z okolicznościowymi, technicznymi koszulkami, a każdy uczestnik, który pokona minimum 5 okrążeń - z pamiątkowym medalem.

Limit uczestników został wyczerpany, jedyna możliwość wzięcia udziału w biegu to zapis w biurze zawodów (MOSiR Sieradz, ulica Sportowa 1) w miejsce osoby, która nie odbierze pakietu startowego do godziny 10:40.

X Bieg Wdzięczności w Konstantynowie Łódzkim

To trzeci z dziewięciu biegów tegorocznego Cykl Biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego.

Bieg Wdzięczności odbędzie się w niedzielę o godzinie 12:00 w Konstantynowie Łódzkim. W tym roku limit uczestników wynosi 500 i jest duża szansa, że tyle osób pojawi się na starcie gdyż na liście startowej znajduje się blisko 470 osób.

Zawodnicy do pokonania będą mieli 5 kilometrów poprowadzone ulicami Konstantynowa. Trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.