Uciekające Paragrafy, czyli prawnicy w Biegu Rzeźnika

Partnerstwo zawodowe często przekłada się na partnerstwo sportowe. Udowadniają to prawnicy z Kancelarii Lubasz & Wspólnicy, którzy 27 maja wystartują w XIII Biegu Rzeźnika
Na pokonanie blisko 80 kilometrów mają 16 godzin. Malownicza trasa Biegu Rzeźnika wiedzie bieszczadzkim czerwonym szlakiem z Komańczy przez Cisną, góry Jasło i Fereczatą, Smerek oraz połoniny do Ustrzyk Górnych. To jeden z najstarszych i najtrudniejszych górskich biegów w Polsce. Jego ideą jest bieganie w duecie, co ma wzmacniać drużynową współpracę. Bieg jest więc nie tylko walką z własnymi słabościami, ale również ułomnościami partnera.

W zespole "Uciekających Paragrafów" wystartuje Witold Chomiczewski, radca prawny i wspólnik oraz Szymon Kwiatkowski, New Business Manager z wykształcenia prawnik. Pierwszy raz zmierzą się z taką trasą. Obaj zawodnicy od dzieciństwa uprawiali różne dyscypliny sportu, obaj grali w tenisa w łódzkim Akademickim Związku Sportowym. W barwach klubu radca prawny zdobył drużynowe mistrzostwo Polski do lat 12. - Bieganie wypełniło lukę, jaka została po tenisie, siatkówce i pływaniu - mówi Chomiczewski.

Radca prawny ukończył m.in. zimowy bieg Ultra Trail Kamieńsk na 30,5 km oraz bieg w ramach Pucharu DOZ Maratonu Łódź na 25 km w Łagiewnikach. Kwiatkowskiemu, który wcześniej trenował również windsurfing i snowboard czy ścigał się w maratonach MTB, sukcesów też nie można odmówić. Ma na swoim koncie setki ukończonych zawodów wśród nich maraton w Rzymie i Wiedniu. - To dla mnie forma spędzania czasu z rodziną, szczególnie z córką, z którą biegam pchając ją w wózku - mówi prawnik. - Obok wybuchu endorfin to również relaks, wyciszenie i pewne odcięcie się od dnia codziennego - dodaje.

Do Biegu Rzeźnika partnerzy trenują od grudnia. Biegają po łódzkich parkach i Górze Kamieńsk niezależnie od pogody i godziny. Są zdeterminowani. Morderczą trasę chcą przebiec w 14 godzin. - Kluczem do sukcesu będzie spokojny, systematyczny bieg, jedzenie i picie oraz wspólna motywacja w trudniejszych chwilach - mówią partnerzy jednym tchem. - Będziemy się wspierać i przede wszystkim dobrze bawić - dodają.

W Biegu Rzeźnika wystartuje tylko dwóch zawodników z Kancelarii Radców Prawnych Lubasz & Wspólnicy, ale biega niemal połowa załogi. Wśród akcji charytatywnych, w których bierze udział kancelaria, jest m.in. Business Run Łódź i Biegw.Net.