Wielki gest łodzian startujących w mistrzostwach Polski w bieganiu po schodach

Na niecodzienny pomysł wpadło trzech łodzian, którzy wezmą udział w mistrzostwach Polski w bieganiu po schodach. Ewentualną wygraną, a także pieniądze od sponsorów przekażą Fundacji Gajusz
Mowa o Jarosławie Piechocie, Arturze Chmielewskim oraz Filipie Stratyńskim. Cała trójka ukończyła już różne biegi na całym świecie, dlatego próbuje teraz sił w bieganiu po schodach. Po raz drugi z rzędu mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie odbędą się we Wrocławiu. - Będziemy wbiegać na górę wieży Skytower - mówi Piechota. - Budynek ma 49 pięter, a my wbiegniemy schodami ewakuacyjnymi, których jest aż 1114. To 212 metrów w pionie. W kwalifikacjach sędziowie wpuszczają nas co 40 sekund, a potem ścigamy się już na dochodzenie. My chcemy zająć jak najlepsze miejsca zarówno w kategorii open, jak i poszczególnych wiekowych.

I dodaje: - Czy któryś z nas zwycięży? Trudno wyrokować. Tak naprawdę samo ukończenie biegu to już sukces. W tym roku będzie silna obsada, na czele z Piotrem Łobodzińskim, który w bieganiu po schodach osiągnął już chyba wszystko. Przyjadą także solidni rywale z Austrii i Niemiec.

Co ciekawe, łodzianie dostaną od sponsora po tysiąc złotych za samo ukończenie biegu. - Te pieniądze, plus ewentualną wygraną, przekażemy Fundacji Gajusz - kończy Piechota. Impreza odbędzie się 21 maja.