Sport.pl

Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run. Będzie się działo!

28 maja już po raz czternasty odbędzie się Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run. To jedna ze sztandarowych imprez na 10 km w całej Polsce
Na zawody, które odbędą się 28 maja, zapisało się już blisko 4,5 tysiąca osób. Zanim jednak na Piotrkowską wybiegną dorośli, tydzień wcześniej zaplanowano imprezę dla dzieci. Start i meta zlokalizowane będą w Pasażu Schillera. - Na listach startowych mamy już prawie 1,2 tys. uczestników. Liczymy na to, że limit 1500 osób zostanie wyczerpany - mówi o biegu dla dzieci Robert Blesiński z Akademii Sport i Zdrowie.

Będzie mistrz Polski w maratonie

Bieg główny tradycyjnie rozpocznie się wieczorem. Start zaplanowano na godz. 19. W tym roku zawodnicy pobiegną najdłuższym odcinkiem Piotrkowskiej w historii. - I to podoba się między innymi Arturowi Kozłowskiemu, który również pobiegnie w naszej imprezie - cieszy się Blesiński. - To zawodnik, który niedawno został mistrzem Polski w maratonie i uzyskał minimum na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. Jeszcze lepiej prezentuje się na krótszych dystansach, a 10 kilometrów przebiega w mniej niż 30 minut. A to zapowiada wielkie emocje, bo kibice prawdopodobnie do ostatnich metrów będą pasjonowali się rywalizacją Polaka z jednym z Kenijczyków.

Bogaty pakiet startowy

Biegacze, którzy zdecydują się na udział, mogą liczyć na bogaty pakiet startowy. Oprócz koszulki technicznej marki Brubeck i medalu, uczestnicy imprezy otrzymają m.in. butelkę filtrującą wodę od marki Dafi, kosmetyki od sieci drogerii Rossmann, napoje izotoniczne czy opaskę na szyję - tzw. komin - od firmy Immergas. - A jeśli chodzi o medal, po raz kolejny zostanie wykonany w technologii 3D - mówi Blesiński. - Motywem przewodnim jest ławeczka Tuwima, podobnie jak koszulki. Chcemy, by łódzkich akcentów było jak najwięcej.

Jeśli ktoś nie jest jeszcze w stanie przebiec dziesięciu kilometrów, może wziąć udział w biegu towarzyszącym na 1300 metrów. - Do tego biegu zapraszamy wszystkich łodzian, niezależnie od stopnia wytrenowania. Nie będzie pomiaru czasu, nie będą też wyłaniani zwycięzcy. Każda osoba, która weźmie udział, otrzyma pamiątkowy medal oraz upominek, stymulator mięśni Vitammy ICE - dodaje Blesiński. Za start trzeba zapłacić 20 zł.

Ponad 150 nagród

Nie zabraknie także atrakcji dla kibiców. Start przewidziano na ulicy Zachodniej przy Ogrodowej, a na Starym Rynku będą czekały konkursy z nagrodami, pokazy fitness czy występ Mezo. Raper nie tylko pojawi się na scenie, ale także weźmie udział w biegu głównym.

- W "mobilnej klinice" będzie można m.in. dokonać pomiaru siły mięśniowej, poddać się zabiegowi USG stawów, sprawdzić pod okiem ortopedy postawę ciała, skorzystać z porad ortopedy nt. ćwiczeń, obuwia sportowego, wkładek do obuwia i sposobów dbałości o stawy - mówią organizatorzy.

Jeśli chodzi o nagrody, to wyróżnionych zostanie ponad 150 osób. Upominki - oprócz biegaczy, którzy dystans pokonają najszybciej - dostaną tez zwycięzcy kilkunastu kategorii branżowych. Będą też takie nagrody jak np. tygodniowy pobyt w hotelu Lambert w Ustroniu Morskim.

Darmowe treningi przed biegiem

A jak się przygotować do biegu? Pomóc mogą trenerzy, którzy organizują specjalne zajęcia. Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu. W środy zajęcia rozpoczynają się przy zoo o godz. 18.30, a w niedziele przy ul. Wycieczkowej 86 o godz. 9.30 (Centrum Zarządzania Szlakiem Konnym). Biegacze jak zawsze są podzieleni na trzy grupy w zależności od stopnia zaawansowania.

Wciąż można zapisać się na bieg. Wystarczy wejść na oficjalną stronę zawodów (www.biegpiotrkowska.pl) do 20 maja. Spóźnialscy będą mieli możliwość zapisów jeszcze 26 i 27, już w biurze zawodów w hotelu Andels.

Sponsorem tytularnym biegu jest sieć drogerii Rossmann, sponsorem wiodącym - Immergas, a sponsorami wspierającymi Dafi i Garnier. Natomiast partnerami wydarzenia są: Bursiak, Medical Magnus Grot, Clinic, Atlas Arena, Lotto, Ibco, hotel Lambert, Łódzkie Centrum Wydarzeń, Matam Trans, Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna, NaturalFit i firma Hytera. Partnerami technicznymi są zaś Gatorade i Brubeck.

Honorowy patronat nad imprezą objęli prezydent miasta Łodzi Hanna Zdanowska i marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień.

Więcej o: