12. edycja Polska Biega już w ten weekend

W ten weekend przypada finał 12. Weekendu Polska Biega, corocznej akcji organizowanej przez Polska Biega Gazety Wyborczej, serwisowi poświęconemu w całości rekreacji na świeżym powietrzu, a w szczególności bieganiu
Hasło tegorocznej edycji to: "Bieganie. To u nas rodzinne". Chcemy pokazać, że bieganie może łączyć pokolenia. Biegać może każdy, niezależnie od wieku i fajnie jest czasami pobiegać razem, rodzinnie.

W całej Polsce do akcji przystąpiło ponad 320 różnych biegów, w województwie łódzkim kilkanaście, a w samej Łodzi dwa: parkrun oraz sztafetowy bieg dookoła boiska w Szkole Podstawowej numer 162 w Łodzi.

parkrun Łódź

To cotygodniowy, darmowy bieg na dystansie 5 kilometrów, który odbywa się co sobotę o 9:00 rano w Parku im. ks. J. Poniatowskiego w Łodzi.

Zawodnicy do pokonania mają dwa okrążenia alejkami wokół parku. Dla regularnie biegających przewidziane są pamiątkowe koszulki mówiące o ilości przebiegniętych parkrunów.

Udział w parkrunie jest bezpłatny, wymagana jest jedynie wcześniejsza rejestracja na stronie parkrun.pl oraz posiadanie w trakcie biegu wydrukowanego kodu uczestnika otrzymanego przy rejestracji. Zbiórka o godzinie 8:45 w okolicy wejścia do parku od ulicy Inżynierskiej. Przy wejściu do parku znajduje się stacja rowerów miejskich.

Biegowy Przełaj na Młynku

To trzeci z czterech biegów o Puchar Dyrektora MOSiR. Start o godzinie 11:00 w sobotę.

Podobnie jak w przypadku parkrun udział w biegu jest bezpłatny. Rywalizujący ze sobą biegacze do pokonania będą mieli cztery pętle po 1250 metrów wokół stawów na Młynku. Pomimo dość krótkiej jednej pętli organizatorzy zapewniają, że zaskoczą nawet osoby, które regularnie biegają po Młynku.

Biuro zawodów czynne będzie do godziny 10:30, można rejestrować się w dniu biegu.

Bieg po nowe - Biegasz pomagaj

Celem charytatywnego Biegu po nowe - Biegasz pomagaj jest zbiórka funduszy na zakup sprzętu sportowego dla wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii numer 3 w Łodzi. Impreza odbędzie się w sobotę o godzinie 15:00 na terenie Parku im. J. Piłsudskiego.

Trasa biegu wynosi 10 kilometrów i składa się z dwóch pętli wokół parku na Zdrowiu. Biuro zawodów, depozyt i szatnia znajdować się będą na terenie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii przy ulicy Praussa 2. Start i meta w parku na Zdrowiu od ulicy Srebrzyńskiej. Koszt zapisu w dniu biegu to 10 złotych.

Na mecie dla wszystkich uczestników czekać będzie pamiątkowy medal, woda, coś słodkiego oraz prezenty od sponsorów.