Dzień Dziecka z parkrun Łódź - nagrody i dyplomy dla najmłodszych

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka parkrun Łódź zaprasza w sobotę biegaczy do wzięcia udziału w specjalnej edycji biegu wraz ze swoimi pociechami. Na mecie na dzieci czekać będą pamiątkowe dyplomy oraz słodki upominek
Organizatorzy podkreślają, że nie ma znaczenia w jakim czasie dzieci pokonają 5-kilometrową trasę parkrun, gdyż w biegu nie obowiązują limity czasowe.

Oprócz sobotniego biegu, w tym roku najmłodsi (do 12 roku życia) będą mogli wziąć udział w konkursie plastycznym. Do wygrania są w nim zegarki biegowe TIMEX dla dzieci oraz zestawy kosmetyków Ziaja dla najmłodszych, a dla wyróżnionych - odzież biegowa z kolekcji parkrun.

Temat konkursu to: "Mój parkrun". W jego ramach nasi juniorzy będą mieli za zadanie przygotować rysunek lub inną pracę plastyczną pokazującą jak najmłodsi widzą parkrun. Prace przesyłać można do 28 maja na adres polskabiuro@parkrun.com.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 1 czerwca, kiedy to w kolejnym biuletynie parkrun oraz na stronie internetowej parkrun.pl pokazane zostaną nagrodzone prace. Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest na stronie parkrun Polska w sekcji nowości.

Parkrun to bezpłatny bieg na dystansie 5 kilometrów, które odbywają się co sobotę o godzinie 9:00 rano w Parku im. ks. J. Poniatowskiego w Łodzi. By wziąć w nim udział wystarczy zarejestrować się na stronie parkrun.pl, wydrukować otrzymany kod uczestnika i z nim zjawić się na parkrunie.

W Łodzi do tej pory odbyły się 204 edycje biegu parkrun, w których wzięło udział blisko 3000 osób.