Sport.pl

Marokańczyk najlepszy podczas 14. Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run

Blisko 4,5 tysiąca biegaczy wystartowało w sobotni wieczór w 14. Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run. Najszybszy okazał się Abderraim Elasri z Maroka
Bieg Ulicą Piotrkowską to sportowa wizytówka Łodzi. W tym roku na start na dystansie 10 km zdecydowało się blisko 4,5 tys. biegaczy. - Tegoroczna edycja jest wyjątkowa, bo pobiegniemy najdłuższym odcinkiem ulicy Piotrkowskiej w historii - mówi Robert Blesiński, główny organizator biegu.

I rzeczywiście, start zawodów przewidziano obok Manufaktury, a po pokonaniu odcinka na rynku centrum rozrywki i ulicy Zachodniej, zawodnicy wbiegli na Piotrkowską i biegli w południowym jej kierunku. Przy katedrze była nawrotka, następnie trasa biegła przez deptak, a za Placem Wolności zawodnicy skręcili na Stary Rynek, gdzie zaplanowano metę. - Trasa była dość wymagająca, bo nie brakowało podbiegów - mówi pan Zbigniew, jeden z biegaczy. - To jednak wyjątkowy bieg i cieszę się, że zdecydowałem się na start. Za rok na pewno wrócę na Piotrkowską.

W zawodach wystartowali nie tylko amatorzy, ale również zawodowcy, także z zagranicy. Największą gwiazdą był Artur Kozłowski z MULKS MOS Sieradz, który w kwietniu uzyskał minimum olimpijskie w maratonie. Polak był dopiero piąty z czasem 31:13 min. Wygrał Abderraim Elasri z Maroka (30:01), który wyprzedził Arkadiusza Gardzielewskiego (30:06) oraz Kenijczyka Wambuę Boniface Nduvę (30:21). Najszybszą kobietą okazała się Lila Fiskowicz z Mołdawii (34:43).

Zanim na Piotrkowską wybiegli zawodnicy startujący na 10 km, odbyły się imprezy towarzyszące, w tym marszobieg na 1300 m. Brali w nim udział nie tylko biegacze, ale również dzieci i osoby starsze. Nie mierzono w nim czasu, najważniejszy był sam udział. Dlatego starsza pani, która przydreptała na końcu stawki, dostała największe owacje od licznie zgromadzonych kibiców.

Więcej o: