Kłopoty Adama Kszczota przed igrzyskami w Rio de Janeiro

Jak mówi Zbigniew Król, trener Adama Kszczota z RKS Łódź, jednej z naszych największych nadziei na złoto olimpijskie w Rio, przygotowania zawodnika nie idą zgodnie z planem
Po mistrzostwach świata w Pekinie Kszczot rozpoczął już przygotowania do igrzysk w Rio. To właśnie tym zawodom był podporządkowany także sezon halowy oraz letnie starty na innych imprezach. W tym roku na stadionie Kszczot startował jednak tylko cztery razy: w Eugene, Szczecinie, Bellinzonie i w Sztokholmie. Odpadły mu dwa ważne starty: w Rabacie oraz w miniony weekend w Bydgoszczy. Kszczot nie wystartował w mistrzostwach Polski, ponieważ miał wysoką gorączkę. - A bardzo mu zależało, by pobiec w tej imprezie - tłumaczy "Przeglądowi Sportowemu" Zbigniew Król, trener Kszczota. - ie ukrywam, że w przygotowaniach do sezonu nie wszystko poszło po naszej myśli, bo pojawiły się zaskakujące problemy ze stosowaną w COS w Zakopanem hipoksją, która dotychczas przynosiła znakomite rezultaty.

Oznacza to, że Kszczot do czasu igrzysk wystartuje jeszcze dwukrotnie: w Diamentowej Lidze w Londynie oraz w mistrzostwach Europy w Amsterdamie. Z udziału w Diamentowej Lidze w Monako zrezygnował.