Już ponad 1000 zawodników z nadanymi numerami na Bieg Fabrykanta

6 Bieg Fabrykanta odbędzie się dopiero w ostatni weekend wakacji czyli 27 sierpnia, ale na liście startowej jest już ponad tysiąc zawodników.
Bieg Fabrykanta nazywany jest 10-kilometrową lekcją historii Łodzi. Jak co roku trasa wytyczona jest po najciekawszych i najstarszych miejscach naszego miasta. Zawodnicy podczas biegu będą mogli zobaczyć m.in. łódzką szkołę filmową, stare domy robotników tzw. familoki, Pałac Herbsta i beczki Grohmana czyli miejsca, które oddają klimat fabrykanckiej Łodzi.

Stały uczestnik Fabrykanta Kamil Weinberg tak wspomina piątą edycję: - W Biegu Fabrykanta wystartowałem już czwarty raz z rzędu. Nie dla życiówki tu zwykle biegam, lecz dla atmosfery i niezwykle malowniczej trasy prowadzącej przez historyczną część mojej Łodzi.

Od zeszłorocznej edycji trasa Biegu Fabrykanta ma opinię szybkiej, która umożliwia uzyskiwanie bardzo dobrych rezultatów.

- Biegło się wyśmienicie od początku do końca - powiedział po biegu zwycięzca Artur Kozłowski ,który na mecie zjawił się po 2 minutach i 58 sekundach. - Trasa bardzo szybka, od pierwszego kilometra niesamowity doping, stwarzający superatmosferę. Nie pamiętaminnego ulicznego biegu z taką publicznością.

Szósty Bieg Fabrykanta odbywa się przy udziale Urzędu Miasta Łodzi oraz Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Impreza wliczana jest do cyklu biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego.

Aktualne informacje o zawodach, w tym formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.biegfabrykanta.pl oraz na www.facebook.com/biegfabrykanta