Sport.pl

Diamentowa Liga w Monako. Ostatni występ Adama Kszczota przed igrzyskami

Piątkowy start w mityngu Diamentowej Ligi w Monako będzie ostatnim występem Adama Kszczota, lekkoatlety RKS Łódź przed zbliżającymi się igrzyskami olimpijskimi w Rio de Janeiro
Początkowo Kszczot miał startować jeszcze w Londynie (21-22 lipca), jednak podczas mistrzostw Europy w Amsterdamie ogłosił, że na 800 m pobiegnie już tylko w Monako. Zawodnik jest w formie, co pokazał właśnie w Holandii, gdzie obronił tytuł mistrza Europy. Wiadomo, że najlepszym treningiem jest start, dlatego podopieczny trenera Zbigniewa Króla pojedzie do Monako i sprawdzi się po raz ostatni przed wylotem do Brazylii.

Kszczot nie będzie miał łatwej konkurencji w Monako. Głównymi rywalami będą Kenijczycy, który w tym sezonie biegają naprawdę szybko: Alfred Kipketer, Nicholas Kiplangat Kipkoech oraz Jonathan Kitilit. W zawodach udział weźmie także Marcin Lewandowski, który w Amsterdamie przybiegł tuż za Kszczotem. W zawodach rzutu dyskiem wystartuje natomiast Robert Urbanek z MKS Aleksandrów Łódzki, który również szykuje się na igrzyska.

Początek wyścigu o godz. 20.15, a konkursu rzutu dyskiem o godz. 19.27.

Więcej o: