Sport.pl

Łódź Business Run 2016: Biecze pomogą podopiecznym Stowarzyszenia Pierwszy Krok

W tym roku, przy okazji piątych urodzin Poland Business Run, biegacze w Łodzi pomogą nie tylko podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, ale też Stowarzyszeniu Pierwszy Krok.
Największy bieg biznesowy w formie sztafety został zainicjowany w Krakowie w 2011 roku. Założeniem inicjatywy od początku była integracja środowiska biznesowego w szczytnym celu oraz promocja zdrowego stylu życia. Bieg szybko rozrósł się też na inne miasta. Już rok później biegacze wystartowali w Katowicach i w Poznaniu, a od 2014 roku do inicjatywy dołączyła Warszawa i Łódź. W ubiegłorocznej edycji pobiegł też Poznań. W tym roku po raz pierwszy inicjatywa odbędzie się również w Gdańsku.

Łódź Business Run przekazuje pałeczkę lokalnym organizacjom. Współorganizator charytatywnej sztafety - Fundacja Poland Business Run zdecydowała się pomóc w tym roku nie tylko podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, ale też potrzebującym z innych, lokalnych fundacjach. W Łodzi jest to Stowarzyszenie Pierwszy Krok, które podobnie jak Fundacja Jaśka Meli pomaga osobom po amputacjach kończyn. Dzięki biegaczom Łódź Business Run podopieczni Stowarzyszenia - Bożena, Izabela, Kamil, Kuba i Wiktor - będą mogli otrzymać środki na zakup protez oraz na rehabilitację.

-Pozytywna energia naszych biegaczy w tym roku po raz pierwszy wesprze nie tylko beneficjentów Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, ale także lokalne fundacje. Cieszymy się z tego powodu niezmiernie i dziękujemy tym, za sprawą których nasz bieg rozwija się w błyskawicznym tempie i pozwala dotrzeć z pomocą do coraz większej liczby potrzebujących. Inicjatywa cieszy się rosnącym zainteresowaniem ze strony biegaczy, firm, władz miasta i społeczności lokalnych, dlatego organizatorzy postanowili zaopiekować się również stowarzyszeniem w Łodzi. Pierwszy Krok pomaga osobom, po amputacjach kończyn - mówi Marta Hernik, Project Manager projektu.

Od początku istnienia inicjatywy, w całej Polsce udało się pomóc już ponad 60 osobom w zakupie protez, dofinansowaniu rehabilitacji i konsultacji psychologicznych.

Dzięki powstaniu fundacji Poland Business Run i rozszerzeniu działań na lokalne organizacje, biegacze będą mogli pomóc jeszcze większej liczbie osób. - Z okazji piątych urodzin Poland Business Run chcemy przekazać pałeczkę innym organizacjom i podzielić się z nimi tym, co mamy najcenniejszego, czyli dobrą energią naszych biegaczy - mówi Jasiek Mela.

Łódź Business Run odbędzie się 4 września , start i meta przy Piotrkowskiej 217.

Więcej o: