Adam Kszczot zbliżył się do rekordu życiowego. I był... ósmy

Adam Kszczot w sobotę wystartował w kolejnym mityngu Diamentowej Ligi. W Paryżu zbliżył się do rekordu życiowego, a to pozwoliło mu na... ósme miejsce
Kszczot w tym sezonie zawiódł, bowiem nie awansował do finału wyścigu na 800 m podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Chce jeszcze zaistnieć, a może to zrobić bijąc rekord Polski. Łodzianin podjął próbę w sobotę w Paryżu, gdzie został zaproszony na mityng Diamentowej Ligi. Wyścig zakończył z wynikiem 1:43.76, czyli do rekordu kraju zabrakło mu 0,54 s, a rekordy życiowego 0,62 s. Co ciekawe... na metę wbiegł dopiero ósmy! Bardzo szybki bieg wygrał Kenijczyk Alfred Kipketer, a czas 1:42.87 to jego rekord życiowy.

W Paryżu wystartował także Karol Hoffmann z MKS Aleksandrów Łódzki. W konkursie trójskoku był czwarty z wynikiem 16,78. Wygrał Amerykanin Chris Carter z rezultatem 16,92 m. W czwartek z kolei mitynd Diamentowej Ligi odbył się w Lozannie. Tam startowali Robert Urbanek z MKS Aleksandrów (rzut dyskiem, piąte miejsce z wynikiem 62,83 m) oraz Sylwester Bednarek z RKS Łódź (skok wzwyż, dziewiąte miejsce z rezultatem 2,20 m).