Najśmieszniejsze, najdziwniejsze i najbardziej brutalne walki MMA w historii [WIDEO]

W sobotę w Atlas Arenie odbędzie się 17 Konfrontacja Sztuk Walki. Głównym wydarzeniem będzie starcie Mariusza Pudzianowskiego z Jamesem Thompsonem. Gale MMA widziały już znacznie lepsze pojedynki, jak i te najbardziej śmieszne i żałosne.
Mariusz Pudzianowski i James Thompson podczas ważenia przed walką Mariusz Pudzianowski i James Thompson podczas ważenia przed walką Fot. Dominik Sadowski / Agencja Gazeta

Pudzianowski kontra Thompson

Pierwsza walka między Pudzianem a Thompsonem odbyła się w maju w sopockiej Ergo Arenie. Wtedy triumfował Anglik, który przydusił Polaka. Po porażce Pudzianowski wziął się porządnie do pracy. Przez kilka tygodni solidnie przygotowywał się na Florydzie pod okiem jednych z najlepszych fachowców MMA.

Na piątkowym ważeniu okazało się, że pięciokrotny mistrz świata w zawodach strongman waży 116 kg, to aż o 30 mniej niż dwa lata temu, kiedy zaczynał karierę na ringu.

Thompson przewyższa Pudziana pod każdym względem. Jest wyższy o 9 cm, cięższy aż o 9 kg i przede wszystkim posiada zdecydowanie większe doświadczenie od Polaka, który do tej pory stoczył zaledwie pięć walk w formule MMA. Thompson ma ich na koncie 31.

Podwójny nokautHa, ha, ha, ha, ha. Prowadzący nie mógł się powstrzymać ze śmiechu i my także, kiedy po raz pierwszy oglądaliśmy ten ''pasjonujący'' wyrównany pojedynek. To z pewnością nokaut wszech czasów w historii wszelkich sztuk walk. Przynajmniej bardziej zabawnego nie znaleźliśmy.

Fiodor Jemieljanienko vs. Pogromca PudzianaPamiętacie Amerykanina Tima Silvię, który rok temu w Bostonie obalił mit wschodzącej gwiazdy MMA, niepokonanego Pudziana? Jemieljanienko, jeden z najbardziej utytułowanych wojowników zniszczył go w ciągu 35 sekund! Aż strach pomyśleć, jakby wyglądał były polski strongman w rywalizacji z rosyjskim mistrzem...

Fiodor Jemalienienko vs. koreański wybryk naturyKolejna walka najlepszego zawodnika MMA wagi ciężkiej. Tym razem zmierzył się z Choi-Hong-manem, mierzącym 218 cm wzrostu koreańskim wielkoludem, zwanym Techno Goliatem. Rosyjski Dawid okazał się sprytniejszy od olbrzyma, zakładając mu efektowną dźwignię na rękę w najmniej spodziewanym momencie.

Bob Saap jako ''Bestia'', amerykański futbolista, zapaśnik i aktorWyobrażacie sobie starcie Boba ''Bestii'' Saapa z naszym Pudzianem? To mierzące 196 cm wzrostu i ważące 160 kg wielkie chłopisko ma za sobą nie tylko walki MMA, ale także występy w futbolu amerykańskim oraz na dużym ekranie. Zagrał m.in. w filmie ''Conan Barbarzyńca 3D''.

Saapa i Pudzianowskiego na pewno łączą dwie cechy: potężna postura oraz bardzo słaba kondycja. Jak myślicie, który z nich pierwszy padłby na deski... ze zmęczenia?

MMA po polsku, czyli Najman łamie nogęWracamy na polskie podwórko, gdzie wszystkie chwyty są dozwolone, a styl najmniej ważny. Taką taktykę przyjął Marcin Najman, pseudosportowiec podczas ostatniej walki z Przemysławem Saletą. Ale podobną uliczną taktykę zastosował Pudzianowski swoim pierwszym pojedynku, w którym odniósł zwycięstwo.

Najman w starciu z Saletą zapomniał, że low kicki trzeba najpierw nauczyć się uderzać i skończyło się to dla niego fatalnie, czyli złamaną nogą.

MMA na wesołoBo najważniejsze, to nie stracić kontaktu wzrokowego z przeciwnikiem...