Probierz jak Guardiola, Kosowski jak Agent Tomek, czyli znani ludzie sportu i ich sobowtóry

Czy oglądając mecz Barcelony odnieśliście kiedyś wrażenie, że przy linii bocznej szaleje Michał Probierz? Albo na koncercie Lady Pank pod ciemnymi okularami kryje się Ryszard Tarasiewicz? Specjalnie dla was w poświątecznym nastroju przygotowaliśmy listę 10 znanych ludzi sportu i ich sobowtórów. No powiedzcie, czy nie podobni?

1. Josep Guardiola vs. Michał Probierz

Charakterystyczna łysina i zarost, podobne gesty i dbałość o elegancki wygląd. W Polsce każdy kibic wie, że Michał Probierz ma swojego sobowtóra w Barcelonie. Pytanie tylko, czy w Katalonii wiedzą to samo?

Ugo Ukah Ugo Ukah

2. Ugo Ukah, piłkarz Widzewa vs. Will Smith

Podobieństwo tych panów widać gołym okiem. Niedawno Ugo Ukah pozazdrościł Willowi Smithowi kariery aktora i wystąpił w reklamie. Według naszych informacji piłkarz Widzewa ma już załatwioną główną rolę w "Facetach w czerni 3 - ostatnia krew". Oczywiście zamiast Smitha.

3. Ryszard Tarasiewicz, trener ŁKS vs. Janusz Panasewicz, lider Lady Pank

Dobrym przyjacielem Bogusława Wyparły jest Kazik Staszewski, który o bramkarzu ŁKS śpiewa nawet w jednej ze swoich piosenek. Nie zdziwilibyśmy się, gdyby wkrótce utwór na cześć swojego sobowtóra wydał także lider Lady Pank. Kto wie, może kiedyś zaśpiewają nawet w duecie?

4. Kamil Kosowski, piłkarz PGE GKS vs. Tomasz Kaczmarek "Agent Tomek"

Najsłynniejszy agent w Polsce zanim zasiadł w ławach Sejmu przeprowadził wiele udanych akcji wywiadowczych. Nie wszyscy wiedzą jednak, że swego czasu skutecznie rozpracowywał nielegalną grupę bełchatowskich handlarzy węglem.

Po przejściu do sejmu jego miejsce zajął niejaki Kamil Kosowski, który wcześniej przez wiele miesięcy szkolił się w agencji PGE.

5. Kamil Kiereś, trener PGE GKS vs. Roman Giertych

To dziwne, że nikt wcześniej nie zwrócił uwagi na to, że były wicepremier i minister edukacji od kilku miesięcy prowadzi jedną z drużyn w ekstraklasie.

6. Lionel Messi vs. Nika Dzalamidze

"Gruziński Messi zachwycił ekstraklasę", "We love Dzalamidze". Takie tytuły pojawiały się po pierwszych popisach 19-latka z Gruzji w barwach Widzewa. Choć gwiazda Dzalamidze szybko zgasła, to jednak podobieństwo do argentyńskiego geniusza i tak wydaję nam się oczywiste.

7. Jacob Black ze "Zmierzchu" vs. Hachem Abbes, piłkarz Widzewa

Kiedy Tunezyjczyk z efektowną fryzurą pojawił się na pierwszym treningu Widzewa, od razu wiedzieliśmy, że gdzieś go już wcześniej widzieliśmy. Już wiemy. To wilkołak z kultowej sagi "Zmierzch"! Nic dziwnego, że swoim wyglądem budzi strach wśród rywali.

8. Pierce Brosnan vs. Marcin Mięciel, piłkarz ŁKS

Przez siedem lat Pierce Brosnan wcielał się w słynnego Jamesa Bonda. W 2006 r. nowym Agentem 007 został Daniel Craig, ale w Hollywood krążą już plotki, że wkrótce i on pożegna się z rolą. Zastąpi go Marcin Mięciel, który w niedalekiej przyszłości ma odejść z ŁKS. - Do tej pory używałem tylko kosmetyków Bonda, a teraz będę używał jego broni. To coś niesamowitego - cieszy się piłkarz.

9. Radosław Mroczkowski, trener Widzewa vs. Krzysztof Globisz

Trener Widzewa w przerwie między treningami staje przed kamerą, a obowiązki w klubie z aktorstwem łączy bardzo udanie. Efektem tego jest siódme miejsce Widzewa w tabeli na koniec roku i słynne kinowe produkcje: "Widzew Ł.", "Zakochany trener", "Superwidzewskaprodukjca", "Idealny piłkarz dla mojej drużyny" czy "Droga do piłkarskiego raju".

10. Katarzyna Ciesielska, siatkarka Budowlanych vs. Smerfetka

W drużynie wołają na nią "Maluch", ale równie dobrze mogliby wołać "Smerfetka".