Najlepsi sportowcy 2011 roku w regionie łódzkim według lodz.sport.pl

Naszą klasyfikację zdominowali siatkarze PGE Skry Bełchatów, którzy po sukcesy sięgali nie tylko w Polsce, ale także za granicą
Marcin Mięciel, napastnik ŁKS, strzela gola w derbach z Widzewem Marcin Mięciel, napastnik ŁKS, strzela gola w derbach z Widzewem Fot. Małgorzata Kujawka / Agencja Gazeta

10. Marcin Mięciel, piłka nożna

Za bardzo duży wkład w awans ŁKS do ekstraklasy

Widzew - Cracovia 1:0. Piotr Grzelczak Widzew - Cracovia 1:0. Piotr Grzelczak Fot. Małgorzata Kujawka / Agencja Gazeta

9. Piotr Grzelczak, piłka nożna

Napastnik Widzewa był najlepszym strzelcem łódzkich drużyn w 2011 roku w ekstraklasie

8. Piotr Trepka, koszykówka

Kapitan ŁKS poprowadził drużynę do ekstraklasy. Drużyna z al. Unii awansowała do niej po 30 latach

Kacper Ławski podczas meczu Polski z Holandią Kacper Ławski podczas meczu Polski z Holandią Fot. Michał Łepecki / Agencja Gazeta

7. Kacper Ławski, rugby

Najlepszy rugbista w 2011 roku. Z Budowlanymi zdobył wicemistrzostwo Polski i Puchar Polski

Polska sztafeta Polska sztafeta Fot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Gazeta

6. Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk, pływanie

Pływaczka Trójki Łódź zdobyła w Mistrzostwach Europy w Szczecinie brązowy medal w sztafecie 4x50 metrów

5. Michał Winiarski, siatkówka

Zawodnik PGE Skry Bełchatów zdobył z drużyną mistrzostwo Polski i Puchar Polski, a z reprezentacją srebro w Pucharze Świata

Mariusz Wlazły Mariusz Wlazły Fot. Małgorzata Kujawka / Agencja Gazeta

4. Mariusz Wlazły, siatkówka

Atakujący PGE Skry Bełchatów zdobył z drużyną mistrzostwo Polski i Puchar Polski

3. Marcin Możdżonek, siatkówka

To mistrz Polski, zdobywca Pucharu Polski, medalista mistrzostwo Europy, Pucharu Świata i Ligi Światowej

Na halowych mistrzostwach Europy w Paryżu jako pierwszy linię mety przekroczył Adam Kszczot Na halowych mistrzostwach Europy w Paryżu jako pierwszy linię mety przekroczył Adam Kszczot Fot. Michel Spingler AP

2. Adam Kszczot, lekka atletyka

Zawodnik RKS Łódź zdobył złoty medal halowych mistrzostw Europy w Paryżu i Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Ostrawie w biegu na 800 metrów

Bartosz Kurek Bartosz Kurek Fot. Małgorzata Kujawka / Agencja Gazeta

1. Bartosz Kurek, siatkówka

W minionym roku zawodnik PGE Skry Bełchatów został mistrzem Polski, zdobywcą Pucharu Polski, medalistą mistrzostwo Europy, Pucharu Świata i Ligi Światowej