Gavrić, Jonczyk, Krakowiak, Kramar, Pawłowski i Płotka. Oto nowi piłkarze Widzewa. Jak wypadną wiosną?

W zimowej przerwie w rozgrywkach Widzew sprowadził sześciu nowych zawodników. Trener Radosław Mroczkowski postarał się o wzmocnienie każdej formacji. Czy nowi gracze okażą się właśnie wzmocnieniem drużyny, tylko uzupełnieniem, a może zawiodą?
Uniejów. Widzew Łódź - Calisia 2:0 Uniejów. Widzew Łódź - Calisia 2:0 Fot. Tomasz StaA'czak / Agencja Gazeta

Dino Gavrić

Ostatnim klubem piłkarza, który w kwietniu skończy 24 lata, był chorwacki NK Osijek. Gavrić zaliczył w nim kilkadziesiąt spotkań w ekstraklasie, ale jesienią nie grał nigdzie. Po rozwiązaniu kontraktu bezskutecznie szukał dla siebie nowej drużyny, m.in. na Węgrzech. W Widzewie miał dużo czasu na nadrobienie zaległości, bo z łódzkim zespołem trenował od początku przygotowań. Gavrić był z widzewiakami na zgrupowaniach w Uniejowie i w Hiszpanii i wystąpił w ośmiu sparingach (w sumie na boisku był przez 515 minut). Chorwat może występować w po lewej stronie defensywy lub w jej środku. Podpisał umowę do końca sezonu z opcją jej przedłużenia.

Widzew Łódź - Cracovia 2:1. Denis Kramar podczas rozgrzewki Widzew Łódź - Cracovia 2:1. Denis Kramar podczas rozgrzewki

Denis Kramar

Słoweniec to ostatni z nowych piłkarzy Widzewa. To nominalny lewy obrońca, jakiego trener Radosław Mroczkowski szukał od lata, od odejścia Brazylijczyka Dudu. Kramar ostatnio był zawodnikiem Mury 05 Murska Sobota. I co ważne - jesienią grał regularnie. Występował też w eliminacjach Ligi Europy. Przed sezonem interesowała się nim Wisła Kraków, prowadzona wówczas przez Michała Probierza. Do transferu jednak nie doszło, bowiem jego klub zażądał 200 tys. euro.

Kramar wystąpił w dwóch sparingach Widzewa (107 minut). Tak jak Gavrić, ma podpisać kontrakt do końca sezonu z opcją przedłużenia.

Widzew Łódź - Sandecja Nowy Sącz 2:2 Widzew Łódź - Sandecja Nowy Sącz 2:2 Fot. Tomasz StaA'czak / Agencja Gazeta

Maciej Krakowiak

20-latek ma podobno duży talent i w Widzewie ma go rozwijać pod okiem trenera bramkarzy Andrzeja Woźniaka. Krakowiak ostatnio występował w drugoligowej Chojniczance Chojnice, a wcześniej był uczniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi. Na razie młody piłkarz będzie walczył co najwyżej o pozycję bramkarza nr 2 w Widzewie.

Zimą Krakowiak zagrał w pięciu sparingach łódzkiej drużyny (217 minut). Z Widzewem związał się półroczną umową z opcją przedłużenia.

Widzew - Tur Turek 2:1. Z lewej Bartłomiej Pawłowski Widzew - Tur Turek 2:1. Z lewej Bartłomiej Pawłowski Fot. Małgorzata Kujawka / Agencja Gazeta

Bartłomiej Pawłowski

Jesienią 20-letni napastnik bądź skrzydłowy zagrał w 17 meczach pierwszoligowej Warty Poznań i zdobył cztery gole. Pawłowski urodził się w Zgierzu i jest wychowankiem ŁKS. W ekstraklasie debiutował jednak w Jagiellonii Białystok, z której Widzew go wypożyczył do końca roku z opcją pierwokupu.

Zimą Pawłowski wystąpił w ośmiu meczach kontrolnych i zdobył jednego gola. W finale turnieju Copa del Sol nowy widzewiak pokonał bramkarza Szachtara Donieck.

Michał Płotka

Jesienią 24-letni obrońca był zawodnikiem Warty Poznań, ale nie grał. Wcześniej zaliczył 48 meczów w ekstraklasie w barwach Arki Gdynia. Płotka może grać na kilku pozycjach: po prawej stronie i w środku obrony oraz jako defensywny pomocnik. Rundę rewanżową pewnie zacznie na ławce, bo konkurencję ma sporą.

Płotka zagrał w siedmiu meczach kontrolnych Widzewa (302 minuty). Podpisał półroczną umowę z opcją przedłużenia.

Pierwszy trening piłkarzy Widzewa Łódź w 2013 r. Pierwszy trening piłkarzy Widzewa Łódź w 2013 r. Fot. Marcin Stępień / Agencja Gazeta

Michał Jonczyk

Niespełna 21-letni napastnik w kwietniu ubiegłego roku doznał poważnej kontuzji i od tamtej pory nie grał. Właśnie z tego powodu w okresie przygotowawczym musiał bardzo ciężko pracować. Jonczyk wystąpił tylko w dwóch sparingach (93 minuty) i nie jest jeszcze w 100-procentach gotowy na pełne mecze ligowe. Trener Radosław Mroczkowski liczy jednak bardzo na tego piłkarza, bo z pewnością ma duży talent. Udowodnił to w pierwszoligowej Sandecji Nowy Sącz i ekstraklasowym Górniku Zabrze.

Jonczyk podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok.